Starý most bude rok zavřený

Mělník – Od včerejšího dne už řidiči neprojedou po mostě Josefa Straky v Mělníku. Ten bude kvůli nastávající generální rekonstrukci uzavřen téměř celý rok. Přes řeku se tak na druhou stranu nedostanou automobily, cyklisté ani chodci. Jedinou možností bude přejít přes Labe po novém mostě na silnici první třídy číslo šestnáct, což je výrazně delší cesta. V jarních a letních měsících zvažuje vedení radnice zavedení přívozu, kterým by lidé cestovali mezi oběma labskými břehy. Ještě ale není zcela jasné, zda bude možné přívoz pod starý most umístit.

Systém nabízí rychlou trasu

Region – Nejen možnost zjistit, ve kterých stanicích metra lze počítat po příjezdu do Prahy s bezbariérovým přístupem nebo vyhledat vlaky zařazené do systému Pražské integrované dopravy (PID) a platí v nich i pražská jízdenka, nabízí aplikace PID. Správce veřejné dopravy Ropid ji nyní nabízí ke stažení uživatelům chytrých mobilů se systémem Android a iOS. Aplikace, která je zatím k dispozici v testovací beta verzi, nabízí především vyhledávání spojení veřejnou dopravou a širokém okolí. I když je tato bezplatná aplikace ve vývoji, Ropid doporučuje už teď její stažení. 

Starosta ocení osobnosti

Kralupy – V letošním roce uplyne 115 let od povýšení Kralup na město. Při této příležitosti bude několik významných osobností oceněno starostou města Petrem Holečkem za zásluhy a práci pro město. Slavnost se uskuteční v malém sále Kulturního domu Vltava v úterý 21. listopadu v 17 hodin. Účastníci budou moci pogratulovat oceněných a vyslechnout si jejich životní osudy.