Projekt zahrnuje i vybudování parkovacího pásu před základní školou. Podle vedoucí odboru realizace investic a správy majetku Marcely Horčičkové jde o úsek od železničního přejezdu a kolem školy až k Mlýnské ulici. „Parkovací stání uvítají zejména rodiče, kteří budou moci před školou pohodlně zastavit,“ poznamenala Horčičková. Na náklady zhruba 3,8 milionu korun získalo město dotaci přes 2,3 milionu.

Vyhláška stanoví noční klid

Spomyšl – Ve Spomyšli začala platit vyhláška o nočním klidu, která stanoví výjimky, kdy nemusí být vesnice tichá mezi dvaadvacátou a šestou hodinou. Patří mezi ně silvestrovská noc, velikonoční pondělí, pálení čarodějnic, taneční zábavy pořádané místními spolky nebo sportovní akce.

Z domů zmizí starý nábytek

Ovčáry – Z domácností, kůlen a půd brzy zmizí staré skříně, židle nebo role koberců. Kontejner na rozměrný odpad bude stát u místní radnice v pátek od deseti do osmnácti hodin a v sobotu mezi osmou a patnáctou hodinou. Do kontejneru nesmí lidé házet zeminu nebo suť.

Na odhad sklizně je podle  Roberta Žáry z mělnického vinařství Bettina Lobkowicz ještě brzy. Období dozrávání přichází teprve během srpna a září, což jsou měsíce, které rozhodnou o tom, jaká bude letošní úroda.
Vinaři v naději: bobule slibují lahodná vína

Web přiblíží hospodaření

Zlončice – Novela zákona o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů přispěla k vytvoření nového úložiště dokumentů na zlončickém webu. Aktuální dokumenty, týkající se hospodaření radnice, tam najdou zájemci v sekci Obecní úřad pod záložkou Rozpočty.

Bankomat není v provozu

Mělník – Bankomat v mělnické Pražské ulici není od začátku tohoto týdne v provozu, lidé si tam budou moci vybírat peníze až v polovině září. Sídlo České spořitelny totiž prochází rekonstrukcí. Pobočka působí v náhradních prostorách v prvním patře obchodního domu na náměstí Karla IV.

Na Travinách u Benátek nad Jizerou přišla na svět dvě nová mláďata zubrů.
Mláďata přišla na svět v zubří porodnici

Valník čeká na trávu a listí

Řepín – Do valníku, který se v létě nachází na řepínském fotbalovém hřišti, mohou majitelé místních zahrad, sadů a dalších pozemků odkládat výhradně posekanou trávu a listí. Další odpad z přírody, například větve, proutky, vinnou révu nebo břečťan, patří na skládku větví, která se nachází na konci Radouňské ulice.

Starostce patří sudá pondělí

Medonosy – Vedení obce má od začátku letošního července nové úřední hodiny. Občané z Medonos, Chudolaz, Osinalic a Osinaliček mohou vyřizovat své záležitosti každé pondělí, v sudých týdnech od sedmnácti do osmnácti hodin se starostkou Janou Vlkovou, v lichých týdnech mezi sedmnáctou a devatenáctou hodinou s místostarostou Vladimírem Haladou.

Ilustrační foto.
V bazénech na Mělnicku zatím burkiny neřeší