Triatlon startuje z Harasova

Mšeno – Start třiadvacátého ročníku Kokořínského triatlonu je v sobotu 15. července v 10 hodin u rybníka Harasov v Kokořínském dole. Amatérské klání na krátké tratě je testem vlastních sil a tradičním společenským setkáním vždy druhý červencový víkend na Kokořínsku Mšensku. Závod se skládá z 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů jízdy na kole a 10 kilometrů běhu. Slavný amatérský triatlon se po patnácti letech změnil z přírodního na terénní závod. Doporučena jsou horská kola a přilby. Kategorie juniorů od 15 do 18 let má zkrácenou plaveckou část. Před startem musí předložit písemný souhlas zákonného zástupce. Zápis soutěžících začíná hodinu před startem. Cíl je v Hospůdce na Romanově. 

Lidé mají zprávy e-mailem

Hořín – Od začátku srpna bude v provozu nová služba pro místní občany. E-mailem budou zájemcům rozesílány obecní novinky. Každý občan Hořína bude mít příští měsíc možnost po zaregistrování se v této službě pravidelně získávat přímo na svoji e-mailovou adresu aktuální informace zveřejňované na webových stránkách obce.

Autor nominace získá cenu

Region – Na webu alejroku.cz je možné už od včerejšího dne nominovat aleje, které se utkají o prestižní titul Alej roku 2017. O tom, která z adeptek nakonec v anketě spolku Arnika zvítězí, může jako v minulých letech rozhodnout její mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o její záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky. Zásadní je ale nyní svou favoritku do ankety nominovat. Stačí pořídit alespoň jednu fotografii aleje a případně připojit její příběh nebo popis. Na autory prvních čtyř nominací čeká odměna – poukaz od firmy Foto Škoda na služby v hodnotě 500 korun. Nominovat alej je možné na www.alejroku.cz/nominace. 

Poruchy se hlásí na úřadě

Býkev – Vedení obce upozorňuje, že až do čtvrtka 13. července je nutné hlásit případné poruchy na kanalizaci na telefonní číslo 720 705 348 místostarostovi panu Říčařovi, nebo přímo v kanceláři obecního úřadu na čísle 315 691 375. Následně bude všem zajištěn servis.