V centru se bude tvořit

Mělnické Vtelno - Tvořivé dílny pro děti připravilo centrum Kostel na středu 28. února. Děti čeká od 17 hodin vybarvování sádrových odlitků, které si pak odnesou domů. Dílny proběhnou za finanční podpory spolku Život venkova.

Spisovatel František Frolík se představuje v galerii

Velvary - Sběratel rukopisů a spisovatel v jedné osobě František Frolík ve spolupráci s Městským muzeem Velvary představil výstavu Osobnosti Velvarska, Slánska a Kralupska. Zajímavou expozici mohou zvědavci navštívit až do letošního 27. dubna.

Rekonstrukce kanalizace v Žižkově ulici pokračuje

Roudnice nad Labem - V pondělí 19. února mají být v rámci druhé etapy rekonstrukce kanalizace zahájeny výkopové práce v Žižkově ulici. V následujících měsících návazně dojde k jejich rozšíření na Špindlerovu třídu. Termín dokončení je stanoven na polovinu roku. Původní termín zahájení letošních prací byl stanoven na měsíc březen, ale příznivé klimatické podmínky nejspíš umožní začátek prací už dříve. Samotné zahájení prací by prozatím nemělo dopravu zásadně ovlivnit, avšak od března můžeme očekávat opatření, která by se rozsahem měla blížit těm z minulého roku.

Ilustrační foto.
Chřipka zavřela dveře návštěvám v kralupské LDN

Hokejová mládež měří síly

Kralupy - Kralupská ledová plocha bude hostit vzácnou návštěvu. V pátek 23. února tam totiž dorazí hned dva týmy mladých francouzských hokejistů z klubu ACBB Boulogne. Proti pařížskému výběru se postaví kralupští svěřenci trenéra Michala Divíška ve věku od deseti do patnácti let. Francouzi nejsou v Čechách poprvé, jejich pobyt o jarních prázdninách už se stává tradicí. První utkání mezi mladším výběrem Kralup a Francouzi začíná ve 12.30 hodin. Poté se střetnou starší výběry.

Tradiční běh do schodů startuje koncem února

Neratovice - Tradiční Neratovická 201 se uskuteční v neděli 25. února od čtrnácti hodin. Tradiční běh do schodů startuje v nejvyšší budově Neratovic. Vstup je přes vestibul Kulturního domu Neratovice a registrace závodníků a občerstvení je potom připraveno od třinácti hodin ve velkém sále zdejšího kulturního domu. 

Kamiony budou odkloněny

Mělník - Mělnické řidiče čeká už od dubna letošního roku další zásadní omezení. Kvůli opravě malého mostu v Kokořínské ulici a nedaleké křižovatky u železničního přejezdu hrozí ve městě dopravní kolaps. Všechna nákladní auta, která zatím míří z Kokořínské ulice do Nádražní a vyhýbají se centru, budou jezdit Bezručovou ulicí. Hlavním tahem vedoucím mezi všemi mělnickými obchodními centry, která jsou cílem tisíců řidičů.

Koncert přinese zážitek

Mělník - Divadelní sál mělnického Masarykova kulturního domu bude poslední únorový den patřit koncertu skupiny Poutníci. Skupina, která hraje už od roku 1970 a je známá svým osobitým přístupem k písním ve stylu bluesgrass a country, vystoupí ve středu 28. února od 19.30 hodin. Poutníci hrají v současné době v sestavě Jiří Karas Pola, kapelník, basa a zpěv, Jan Máca mandolína a zpěv, Jakub Bílý kytara a zpěv a Peter Mečiar banjo. 

Mělnické Regionální muzeum slavnostně zahájilo výstavu obrazů Petra Soukupa, která je umístěna v malém sále.
OBRAZEM: Soukup představuje indiánské motivy

Zápis do školek je v květnu

Mělník - Mělnické školky se dohodly na společném termínu zápisu k předškolnímu vzdělávání, který se odehraje ve čtvrtek 10. května od devíti do šestnácti hodin. Na mateřské školy se už vztahuje vyhláška o spádovosti, ale pouze pro děti s povinností navštěvovat předškolní zařízení. Při zápisu je třeba předložit rodný list dítěte, doklad o jeho trvalém bydlišti a občanský průkaz rodiče.

Poradna se přestěhovala

Mělník - Poradna Centra pro integraci cizinců byla na začátku letošního roku přesunuta do třetího patra budovy městského úřadu. Cizinci i Češi, kteří řeší cizineckou problematiku, tam mohou přicházet každé pondělí mezi devátou a třináctou hodinou nebo si na čísle 777 402 129 dohodnout jiný termín.V letošním roce pokračuje každé poslední pondělí v měsíci anglický klub, což je společné posezení a konverzace v angličtině v galerii Ve Věži. V plánu je také španělský klub. Pro rodiče školáků bude od 21. února probíhat kurz češtiny v Brandýse nad Labem, který bude bezplatný.

Přednáška míří do pralesa

Mělník - Cestovatel a fotograf Václav Šilha na pondělí 26. února pozval do hudebního sálu Masarykova kulturního domu v Mělníku příznivce cestopisů. V jeho přednášce bude tentokrát řeč o kmenu Huaorani, žijícím v deštném pralese v Ekvádoru, který bojuje s nástupem naftařských a těžařských společností do jejich domova. Přednáška nepředstaví pouze fotografie, velkou část tvoří rovněž filmové ukázky z připravovaných reportáží. Začátek je v osmnáct hodin.

Regionální muzeum Mělník.
OBRAZEM: Výstava bavila kresleným humorem