Tříkrálová sbírka pomůže potřebným  

Neratovice - Již každoročně na počátku roku se koná Tříkrálová sbírka, kterou pořádá Charita České republiky. Ne jinak tomu bude i v tomto jubilejním roce. Také Farní charita Neratovice je od roku 2001 každoročně zapojena do tohoto celorepublikového projektu. Zdejší koledníci se sbírky zúčastní ve dnech od 3. do 10. ledna 2018. Sbírka je určena, stejně jako v jiných lokalitách na území České republiky, na pomoc lidem v nouzi u nás i v zahraničí. Získané prostředky budou použity pro přímou pomoc potřebným a přispějí k udržení a k rozvoji sítě sociálně zdravotních služeb v našem regionu.

Kolečko po roce čeká na nové běžce  

Kralupy nad Vltavou - Již tradiční akce místního Klubu českých turistů a příznivců běhu v přírodě se uskuteční v neděli 31. prosince. Sraz účastníků je mezi 13.50 a 14. hodinou na turistické základně. Potom se již společně vyběhne na okruh o délce 1500 metrů. Počet absolvovaných kol záleží už jen na každém účastníkovi. V cíli se pak všichni budou moci opět těšit na tolik oblíbené „Kolďovy“ pamětní lístky.

Silvestr jak se patří jenom pro děti  

Mělník – I letos v Domě dětí a mládeže proběhnou bujaré oslavy Silvestra. Ale rodiče se nemusejí bát. Bude to totiž jenom „jako“. Páteční noc 29. prosince bude patřit zábavné dětské party pod příznačným názvem „Silvestr na oko“. A jako na každé správné oslavě nebude chybět chutné občerstvení, soutěže, samozřejmě i přípitek s překvapením. A nakonec si všichni zalezou do spacáku s pocitem skvěle prožitého večera. Skutečného Silvestra mohou pak rovněž oslavit. A to na ledě. V neděli 31. prosince se na Zimním stadionu uskuteční od 10. hodiny Silvestrovský karneval na ledě. Na závěr dojde k vyhlášení nejoriginálnější masky a všichni si společně připijí na zdárný nový rok 2018. 

Konec roku oslaví filmovou projekcí  

Odolena Voda - V klubu Aero poslední večer v roce oslaví hned čtyřmi filmy, z nichž dva diváci uvidí v předpremiérách dříve než ostatní. Sci-fi komedie „Zmenšování“ režiséra Alexandera Paynea (Bokovka) ukáže, že kdo chce mít šťastný život, musí něco zásadního provést se svou velikostí. Hned poté bude následovat tak trochu jiný příběh o lásce. „Tvář vody“ režiséra Guillerma del Tora se odehrává za studené války v utajované americké vládní laboratoři. Ještě předtím budou uvedeny snímky „Místo splněných přání“, a „Poslední z Jediů“. Projekce začíná ve 12 hodin a po ní k tanci i poslechu bude hrát DJ Ivosss a na všechny čeká také malý dárek do nového roku.