Děti vystavují jídlo

Mělník - Máme rádi jídlo je název výstavy prací žáků výtvarného kroužku ZŠ Mělník Pšovka. Díla budou vystavena v Kavárně Marlen v ulici Legionářů od neděle 1. října. Výstava potrvá do pondělí 30. října.

Drakiáda patří k podzimu

Mělník - Tradiční Drakiáda na Chloumku se uskuteční v sobotu 7. října od 13 hodin na chloumeckém letišti RC Klubu Mělník za střelnicí. Návštěvníky čeká zábavné odpoledne s draky, soutěže o ceny, nafukovací atrakce, simulátor RC létání, výstava RC modelů či překvapení z nebe.

Knihovna ožije besedou

Neratovice - Beseda O neratovických kronikách a kronikářích je připravena ve zdejší městské knihovně Neratovice na čtvrtek 5. října od 17.30 hodin. Účastníci budou mít příležitost setkat se a besedovat s bývalým kronikářem města Alešem Novákem a dozvědět se víc o historii Neratovic. Program knihovny rovněž nabízí v pondělí 9. října od 18.30 hodin zábavný večer na téma Austrálie. Australský večer v knihovně otevře vyprávění čerstvých zážitků manželů Houškových.

Jak se vážou knihy

Neratovice - Ve zdejší městské knihovně bude možné se naučit dělat záložky i vázat knihu v rámci akce Knihařská dílna. Tvořit se bude v pondělí 2. října od patnácti hodin. Rezervace míst je možné provést po telefonu, nebo přes email knihovny.

Týden knihoven startuje

Neratovice - V rámci akce Týden knihoven připravila Městská knihovna Neratovice v týdnu od pondělí 2. října do pátku 6. října pestrý program. Na návštěvníky čeká celý týden burza knih, komentované prohlídky knihovny a zákulisí, zápisné pro děti zdarma a amnestie pro dlužníky. A navíc se v pondělí uskuteční Knihařská dílna, ve středu bude možné se seznámit s e-knihami, čtvrtek přinese Deskohraní a besedu o kronikách. Podrobný program týdne je prezentován na webových stránkách knihovny.