Uzavřený most rozdělil město  

Velvary – Dlouhodobě plánovaná výstavba nového mostu přes Bakovský potok, který nahradí dosluhující přemostění, byla zahájena. Řidiči i pěší si až do konce srpna budou muset zvyknout na značná omezení. Jedna z objízdných tras pro vozidla vede Slánskou a Malovarskou ulicí a podél rybníka k Nabdínu. Chodcům je určen provizorní přechod v Chržínské ulici. Město se snaží snížit některé negativní jevy, které s sebou uzávěra přináší a vyzývá občany a návštěvníky města k pochopení. 

Plastové sáčky lze nahradit obaly vlastní výroby  

Velvary – Ve Velvarské Kostce se budou v neděli šít sáčky na pečivo a zeleninu. Lektorky workshopu Kateřina Klička Špičková a Gabriela Kleinová tak chtějí upozornit na bezobalové nakupování a skladování potravin a nutnost snížení plastového odpadu. Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím e-mailu klinhartova@seznam.cz. Začátek je v 15.30 hodin.

Virtuální svět je dobrý sluha, ale může být zlý pán…  

Mělník - V současné době nás obklopuje virtuální svět počítačů, internetu, televize a mobilních telefonů, jenž se řídí svými zákonitostmi. Nepřeberné množství nejrůznějších sociálních sítí, aplikací a kanálů youtuberů. Tohle všechno by mělo člověku sloužit, pomáhat či ho alespoň pobavit. Někdy však tato média dokáží nepřipraveným lidem i pěkně ublížit. Pražské Divadlo Aha! uvádí představení (Ne)Bezpečná (Ko)Média, které je určeno zejména starším žákům a je výrazným pomocníkem a praktickým doplněním předmětu mediální výchovy na školách. Mělnickým divákům se představí ve středu 14. února od 10 hodin v divadelním sále MKD.

Hokejová omladina změří síly  

Kralupy nad Vltavou – Zdejší ledová plocha bude hostit vzácnou návštěvu. V pátek 23. února sem totiž dorazí hned dva týmy mladých hokejistů z klubu ACBB Boulogne z Paříže. Svěřenci trenéra Michala Divíška ve věku 10 – 15 let se postaví proti výběru hokejových klubů. V Čechách nejsou poprvé a jejich pobyt o jarních prázdninách se stává tradicí. První utkání mezi mladším výběrem Kralup a Francouzi začíná ve 12.30 hodin. Poté se střetnou starší výběry.

Kajínek se představí v Neratovicích  

Neratovice – Příběh doživotně odsouzeného a posléze omilostněného Jiřího Kajínka se dostal na divadelní prkna. Premiéry v pražské Malostranské besedě, kterou tady v listopadu loňského roku uvedlo Divadlo Zaseto, se kontroverzní celebrita osobně zúčastnila. Tentokrát soubor zamíří do Společenského domu, kde svou komedii v úterý 13. února od 19.30 hodin představí zdejší kulturní veřejnosti.

Hasiči budou plesat  

Kralupy nad Vltavou – Sbor dobrovolných hasičů v sobotu 17. února pořádá tradiční ples. Ten se odehraje ve zdejším Hotelu Sport od 20 hodin. Pořadatelé slibují dobrou zábavu i bohatou tombolu o zajímavé ceny. K tanci a poslechu bude hrát Gradace.

Harmonikáři míří do Mělníka  

Mělník - Tři dlouholetí kamarádi z Černé Hory Pavel Krška (heligonka), Miroslav Hrdlička (klávesy) a Jaromír Kozelek (akordeon) se chystají do mělnického kulturního domu. Kapela je známá především z TV Šlágr, kde patří mezi nejhranější a nejoblíbenější. Posluchači se mohou těšit na již známé, ale i nové písničky. Vše je doplněno humorným vyprávěním Pavla Kršky. Vystoupení se koná ve středu 21. února v 17 hodin v divadelním sále.

Masopust láká na zabijačku i obrazy  

Lobkovice - U zámku v Lobkovicích startuje masopustní veselí v deset hodin. Kromě tradičních zabijačkových specialit, které k masopustu patří, čeká na návštěvníky představení rodinného loutkového divadla, vystoupení šermířů Armatus, otevřené výstavní expozice na zámku a výstava obrazů Jožo Sokola. Pro děti jsou připravení koně, poníci, velbloudi, tradiční kolotoč a soutěže. Odpoledne bude možné se zahřát či opéct si buřty u ohniště. Masky jsou vítány a všechny budou odměněny. Akci pořádá již pošesté občanské sdružení Lobkovice.

Cyklus výtvarných přednášek zahajuje  

Mělník – Zajímavou přednášku připravili pracovníci Masarykova kulturního domu v Mělníku na pondělí 12. února. V jeho hudebním sále se od 18 hodin bude mluvit o osobnostech světového umění, jejichž jména začínají na písmena A – D. Cyklus přednášek si dává za cíl postupně představit 212 umělců z mnoha výtvarných oborů. Slova se tentokrát ujme Čeněk Hlavatý, ředitel Základní umělecké školy Mšeno.