Děti s rodiči si vyzkoušejí práci v šapitó  

Kralupy nad Vltavou – Dům dětí a mládeže připravuje na sobotu 13. ledna zajímavý workshop Family Circus. Ten vychází z metodiky cirkomotorika Riky Taeymans, která po desetiletí provozuje cirkusovou školu v Belgii. Pod vedením českých a francouzských lektorů si zájemci budou moci vyzkoušet techniky potřebné k uvědomění si vlastního těla, bez nichž se neobejde žádná akrobacie. Důležitým prvkem je společná práce rodičů s dětmi. Pořadatelé slibují okamžiky risku a následného úspěchu, které prý obohatí rodičovské vztahy v novém kontextu.

Mělnickým klubem zazní specialita ze Slovenska  

Mělník- Téměř přesně po roce do klubu Stará Mydlárna zavítá skupina ZVA 12 - 28 Band, která patří k nejlepším současným bluesovým kapelám na Slovensku. Pestrým melodickým a rytmickým pojetím, aranžmá i zvukem se její hudební jazyk výrazně vymyká z typického středoevropského blues - rockového klišé. Texty vycházejí z radostí i strastí každodenního života a jsou umocněny typickým zdejším koloritem s notnou dávkou humoru. Kapela má za sebou čtyři autorská alba a dvě live - nahrávky. Každoročně absolvuje až sedmdesát koncertů na klubových i festivalových podiích nejen na Slovensku či v českých zemích, ale i v Polsku, Rakousku nebo v Maďarsku. A podobně jako vloni, bude mít svojí předkapelu, mělnickou skupinu NAIVE CACTUS, hrající indie - rock. Kdo v pátek 12. ledna ve 20 hodin zavítá do zdejších útulných prostor, určitě stráví skvělý večer.

Diakonie připravuje dobrovolné pečovatele  

Mšeno - Diakonie ČCE pořádá cyklus kurzů „Pečuj doma a s námi“. Je určen laickým pečovatelům v rodinném prostředí, kteří se starají zejména o seniory. Na kurzech získají potřebné rady a informace, vymění si zkušenosti, prakticky nacvičí ošetřovatelské techniky. Obdrží také soubor příruček k pečování a DVD s instruktážními videi. Na těchto kurzech, jenž budou probíhat v zasedací místnosti zdejší radnice od pátku 12. ledna do neděle 14. ledna se zájemci seznámí jak se odborně postarat své blízké. Kurzy budou pokračovat i ve dnech 26. a 27. ledna. 

V gymnáziu se bude vzpomínat na Palacha  

Mělník – Slavnostní shromáždění v mělnickém Gymnáziu Jana Palacha si v úterý 16. ledna připomene hrdinné činy Jana Palacha, Vasyla Makuchy a Olekse Hirnyka, kteří se upálili na protest proti sovětské okupaci Československa a Ukrajiny. Město Mělník ve spolupráci s Velvyslanectvím Ukrajiny v České republice a Mělnickým kulturním centrem pro účastníky připravilo promítání dokumentárních filmů věnovaných ukrajinským občanům, kteří se postavili proti zvůli okupantům. Promítání se uskuteční v 11 hodin v budově mělnického gymnázia. Následovat bude beseda s historikem a ve 14. 30 hodin pietní akt u památníku Pocta Janu Palachovi.