Ztratil peněženku s penězi  

Neratovice – Policisté pátrají po neznámém pachateli, který našel peněženku a odcizil z ní hotovost ve výši téměř šesti tisíc korun. Poškozený pravděpodobně ztratil peněženku v neratovické ulici Na Skalkách před domem číslo 915. Svou peněženku nakonec našel v popelnici přímo před domem, ale peníze v ní už nebyly. Policie žádá o informace k dopadení pachatele, ty je možné sdělit neprodleně neratovickým policistům na služebně nebo na telefonním čísle 974 876 740. Využít je možné také linku 158. 

Svatý Martin přiveze husu  

Nelahozeves – Obec Nelahozeves zve v sobotu 11. listopadu od 19 hodin na Svatomartinskou taneční zábavu. Tančit se bude v místním společenském domě při živé hudbě. Tanečníci se mohou těšit na vystoupení dechové hudby Kralupanka, skupiny Big Band Kralupy, KralupSwing či Oldies Disco. Pro návštěvníky je připravena ochutnávka mladých svatomartinských vín a péct se bude i svatomartinská husa. 

Poradna je uzavřena  

Nelahozeves – Občanská poradna v Nelahozevsi bude uzavřena až do pondělí 20. listopadu. Telefonické a emailové objednávky jsou přijímány, ale objednat se lze nejdříve na termín 26. listopadu. Informace o kontaktech na občanského poradce Jana Ryšavého jsou k dispozici na webových stránkách obce.

Lípa je odkaz do budoucna  

Kralupy – Na turistické základně v Kralupech nad Vltavou byla ve sváteční sobotu vysazena Lípa republiky, která je odkazem pro příští generace. Oddíly Tom 3511 Vltavský paprsek a Klub českých turistů tímto počinem vstoupily do roku oslav výročí 100 let republiky a 130 let Klubu českých turistů. Výsadba lípy proběhla za účasti 106 turistů různého věku a za účasti představitelů státu. Lípu zasadili kralupský starosta a senátor Petr Holeček a předseda středočeské oblasti Klubu českých turistů Jiří Laibl.

Adrenalin zaplní divadlo  

Neratovice – Hodinová projekce 22 extrémních sportů, 22 sportovců je projektem dvou zlínských produkcí. Je zaměřen na podporu a rozvoj sportovců a představí v šedesáti minutách sportovní vycházející hvězdy, tváře známé i neznámé. Premiéra projekce se uskuteční v úterý 14. listopadu v 19.30 hodin v divadelním sále Společenského domu Neratovice. Součástí bude i beseda s Janem Tomečkem o všem kolem adrenalinových sportů.

Jelita a guláš provoní pivovar  

Lobeč – Pivovarské vepřové hody pořádá v sobotu 4. listopadu lobečský pivovar. Atmosféru pivovarské akce oživí před budovou oheň a mezi třináctou a patnáctou hodinou knoflíková harmonika Dalibora Zity. Pivovarský výčep bude otevřen v tento den od 12 do 22 hodin. Prohlídky pivovaru jsou pro zájemce připraveny na 14.30 a 17 hodin.

Na trati se utkají modely

Slaný – Třináctý ročník Velké ceny Slaného autodráhových modelů v měřítku 1:24, pořádané Ostrovem Slaný a SRC Slaný startuje o víkendu ve druhém patře Domu dětí a mládeže ve Slaném Ostrov v Šultyšově ulici. Druhé kolo závodu se rozjede od 8 do 12 hodin. V první hodině jsou tréninky závodníků. Seriál je vypsán jak pro veřejnost, tak pro registrované závodníky. „Jde nám o polytechnickou výchovu mládeže. Každoročně do klubu dochází zhruba 10-15 dětí a pravidelně se zúčastňujeme mistrovství Republiky a máme několik titulů,“ řekl člen klubu Milan Šůla.

V aule si připomenou válku

Slaný – Jubilejní 10. ročník konference Všude žijí lidé – Slaný a Slánsko se uskuteční v sobotu v aule slánského gymnázia. Začátek je v 9 hodin ráno a vrcholí poslední přednáškou v 16 hodin. Nabízí osm zajímavých témat. Jejich rozpětí časově pokrývá první polovinu 20. století i obě světové války. Na programu budou tyto zajímavé přednášky: Dr. Kurka a rakousko-uherská Kriegsmarine v Číně 1900-1914. Letec Velké války Maxmilian Hesse. Slánští rodáci v Londýně za první světové války, Filosofie dějin diplomata první republiky, historika profesora Vlastimila Kybala.

Hasiči mají nový vůz

Velvary – Město Velvary a Sbor dobrovolných hasičů Velvary – nejstarší v Čechách založený 1864, pořádají v sobotu setkání a slavnostní předání nového vozidla značky Tatra CAS 20 S2R hasičům. Slavnost se uskuteční za účasti představitelů města ve 13 hodin v hasičské zbrojnici. Posléze bude vozidlo představeno veřejnosti. Auto, určené k zásahům, pořídilo město Velvary ze svých prostředků a dále z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů na rok 2017, ze Středočeského fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS a dalších příspěvků sponzorů a SDH Velvary. 

Studenti hrají pro Nikolku

Mělník – Mělnické gymnázium Jana Palacha pořádá v pátek 10. listopadu sedmý ročník charitativní akce Hrajeme pro dobrou věc. Letos to bude pro Nikolku Čížkovou, sedmiletou holčičku, která trpí spinální svalovou atrofií druhého stupně. Zisk bude použit pro lázeňskou léčbu a hipoterapii. Peníze přinese i prodej pečených čajů a šťáv z kuchyně učitelky Zdeňky Sekulové. Prodávat se budou dva dny předem i během turnaje. Peníze pak budou Nikolce Čížkové předány ve třináct hodin v hale mělnického gymnázia.

Psycholog radí se vztahy

Mělník – Renomovaný psycholog Jeroným Klimeš představí tipy, triky a praktické příklady, jak vybudovat i udržet dobrý vztah a vyhnout se krizi. Přednáška na toto téma se uskuteční v sobotu 4. listopadu od 10 hodin v sídle pořádajícího rodinného centra Kašpárek.

Město má vlastní kalendář

Kralupy – Infocentrum Městského úřadu Kralupy nabízí nový nástěnný kalendář s fotografiemi města, který je již nyní v prodeji. Znovu je v nabídce i čokoláda s motivem Josefa Švejka ve dvou variantách, hořká a mléčná.