Doktorka poradí s hubnutím

Mělnicko – Každý čtvrtek po jedenácté hodině nabízí Český rozhlas Region rady všem, kteří chtějí žít zdravě. V dnešním vydání pořadu Hubněte zdravě poradí doktorka Kateřina Cajthamlová spolu s moderátorem Patrikem Rozehnalem, jaký jídelníček musíme držet před porodem a proč musí žena vynechat alkohol a upravit jídelníček už rok před tím než otěhotní. Dozvíte se také, proč se nesmí drasticky hubnout po porodu nebo jaké jsou nejčastější nebezpečné praktiky maminek. Se svými dotazy se do pořadu Hubněte zdravě můžete zapojit i vy – už dnes dopoledne na frekvenci 100,7 FM. 

Oprava chodníku potrvá do konce týdne

Veltrusy – Od včerejšího dne až do konce týdne probíhá oprava části chodníku podél plotu České rafinérské v návaznosti na ulici Žižkova ve směru do Kralup nad Vltavou. Po dobu stavebních prací si musí dávat pozor nejen chodci, ale i cyklisté. 

Dům nabízí nový systém

Mělník – Místní dům dětí a mládeže zavádí elektronický rezervační systém. Na základě průzkumu zájmu bude zaveden nový způsob přihlašování na zájmové kroužky a tábory. Nový elektronický rezervační systém bude spuštěn prostřednictvím klientského centra v úterý 1. srpna. Bližší informace jsou k dispozici na internetových stránkách domu mládeže. V rámci tohoto systému si budou moci rodiče či dospělí účastníci založit vlastní profil. 

V zahraničí pomohou čeští policisté

Mělnicko – Policisté na svých informačních serverech upozorňují v době prázdnin, že by si lidé měli na dovolenou přibalit i telefonní kontakty na české policisty sloužící v zahraničí. Policisté slouží ve třech destinacích Omiš a Šibenik v Chorvatsku a Burgas v Bulharsku, nicméně v případě potřeby, pomohou jak turistům v jiných přímořských oblastech, ale také ve vnitrozemí. Pro oblast Omiš jsou to místní telefonní čísla 00 385 957 583 106 a 00 385 955 693 395. V Šibeniku jde o čísla 00 385 977 003 416 nebo 00 385 998 502 878. V Bulharsku je nutné volat na číslo 00 359 886 564 768. 

Expres jezdí na nákupy

Kly – Obec Kly nabízí všem svým občanům ojedinělou a příjemnou službu. Pro místní lidi totiž připravila novinku Kelský expres, který pomůže s nákupy. V období letních prázdnin jezdí standardně každé pondělí a čtvrtek v osm hodin ráno do Mělníka, kde si místní mohou nakoupit vše potřebné. Své místo si mohou zájemci rezervovat na telefonních číslech 315 624 468 a nebo na 731 722 072.