Ve vlaku je možné celý den zdarma navštěvovat promítání pohádek pro děti. Dopolední promítání je přednostně určeno pro mateřské a základní školy.

Představení vznikne na místě

Vysoká – Dům Arcadis ve Vysoké nabízí divákům v pátek 9. června od 20 hodin čistou divadelní improvizaci Tětiva snů. V představení, které bude vznikat přímo na místě, se představí Petr Nikl a Tomáš Pospíšil. Improvizací na rozličné hudební nástroje doprovodí herce doktor Vítězslav Špalek.

Vegani se sejdou v parku

Mělník – Vegan Piknik chystá už na neděli 28. května od 14 do 18 hodin Veronika Kvapilová. Bude to první veganský piknik v Mělníku pro všechny, které zajímá veganství a zdravý životní styl. Účastníci si do parku za Tescem s sebou musí donést vlastní deku a veganské jídlo.

Závodníky změří čipy

Mělník – Čtvrtý ročník Mělnického vinařského běhu Bettiny Lobkowicz se poběží 23. září. Na rychlý závod ve znamení vína se už teď mohou zájemci hlásit přes internetový formulář na www.vinarskybeh.cz. Závodníci se utkají na desetikilometrové trati, která je skutečně rychlá, certifikovaná a čas se bude měřit pomocí čipů. Nebudou chybět ani závody pro děti na 300, 600 a 900 metrů.

Děti provedou Šmoulíci

Mělník – V místním domě dětí a mládeže letos oslaví Den dětí Šmoulím pohádkovým parkem dnes od 14 do 18 hodin. Na šmoulí cestě je pro děti připraveno deset stanovišť s různými úkoly, za jejichž splnění obdrží nejmenší účastníci odměny. Pro všechny je připraven i bohatý doprovodný program jako například obří bublifuk, aquazorbing nebo obří skluzavka.