Vlaky během výluky pojedou jen po jedné koleji ze dvou traťových kolejí. V souvislosti s tím budou tři páry vlaků mezi stanicemi Praha-Vršovice a Mělník v úseku od Všetat až do Mělníka nahrazené autobusy. Spoje náhradní autobusové dopravy ale nebudou obsluhovat zastávku Malý Újezd.

Triatlon startuje z Harasova

Mšeno – Start třiadvacátého ročníku Kokořínského triatlonu je v sobotu 15. července v 10 hodin u rybníka Harasov v Kokořínském dole. Amatérské klání na krátké tratě je testem vlastních sil a tradičním společenským setkáním vždy druhý červencový víkend na Kokořínsku – Mšensku. Závod se skládá z 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů jízdy na kole a 10 kilometrů běh. Slavný amatérský triatlon se po patnácti letech změnil z přírodního na terénní závod. Doporučena jsou horská kola a přilby. Kategorie juniorů od 15 do 18 let má zkrácenou plaveckou část na polovinu. Před startem navíc musí předložit písemný souhlas zákonného zástupce. Zápis soutěžících začíná hodinu před startem. Cíl je v Hospůdce na Romanově.

Děti čeká pirátská stezka

Kralupy – Místní základní a mateřská škola v Třebízského ulici pořádá pro všechny své příznivce v pátek 23. června od šestnácti hodin tradiční zahradní slavnost, která tentokrát nese název Hurá na prázdniny a konat se bude v prostorách areálu školy. Tématem letošní slavnosti bude jízda k vodě. Účastníci mohou přijít v námořnickém nebo v modré, bílé či červené barvě. Na programu je vystoupení žáků školy, skákací hrad, pirátská stezka s pokladem a další atrakce.

Zámek nabízí dětské tábory

Veltrusy – Na místním zámku se letos poprvé pořádají příměstské tábory pro děti navštěvující první stupeň základní školy. Tábory se uskuteční poslední týden v červenci a první týden v srpnu a jsou vhodné pro kluky i holky. Přihlášky je nutné odeslat do pátku 30. června. První turnus je v týdnu od 24. do 28. července s názvem Putování za zlatým rounem. Druhý turnus se odehraje v týdnu od 31. července do 4. srpna a téma je Parkem cestou necestou – putování s Márinkou. Program vedou lektorky edukačního centra zámku. Oba termíny zahrnují poznávací, pohybové i tvořivé aktivity a děti rovněž navštíví zvířata, která jsou v areálu zámku chována – koně, ovci, kozy a podívají se i do různých částí zámku.