Vodné a stočné neporoste

Mělnicko - V příštím roce se cena vodného a stočného pro odběratele zvyšovat nebude. Rozhodlo tom představenstvo vodáren Kladno-Mělník na svém posledním zasedání. Stejně jako v předchozích dvou letech budou i v příštím roce odběratelé stále platit 92,92 koruny za metr krychlový. Nezvýšení nájemného od provozní společnosti Středočeské vodárny zároveň nijak neovlivní naplánované investiční akce na následující rok, mezi které patří například rekonstrukce úpravny vody v Klíčavě nebo obnova čerpací stanice v Mělnické Vrutici. 

Úřad bude dva dny zavřený

Postřižín - V pondělí 20. listopadu a v úterý 21. listopadu bude zcela uzavřen postřižínský obecní úřad. 

Vzpomínají na veterány

Neratovice - Den veteránů připomene v pátek 10. listopadu pietní akt s položením květin u pomníků v Neratovicích. Zahájení bude v devět hodin u pomníku v Kostomlatského sadech. Pieta bude dále pokračovat u pomníku v Byškovicích před základní školou, na návsi v Mlékojedech, u silnice v Lobkovicích ve směru na Kostelec nad Labem a zakončena bude před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Lobkovicích. Jde o vzpomínku na všechny, kteří prožili své životy ve válečných konfliktech.

Představí se nová Ludmila

Mělník - Nové víno Ludmila Nouveau 2017 přichází na scénu 11. 11. v 11 hodin. Nejen pro milovníky vín je připravena první degustace a nákup mladých vín z produkce Chateau Mělník na nádvoří zámku právě v sobotu 11. listopadu od jedenácti do šestnácti hodin.

Kavárna představí houby pavučince

Mělník - V kavárně Regionálního muzea v Mělníku je připravena další z oblíbených přednášek mykologického kroužku tentokrát s názvem Pavučince známé i neznámé. Dnešní přednáška začíná v 17 hodin a hlavního slova se ujme Tereza Tejklová. Poslední přednáška následuje 13. prosince na téma Jedovaté houby a typy otrav.

Stát dává dotace na bourání

Region - Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová vyhlásila výzvu na podání žádostí o dotace pro města a obce, které se potýkají s chátrajícími budovami. Pro žadatele je připraveno opět 100 milionů korun. Během dvou let existence tohoto programu už ministerstvo pro místní rozvoj podpořilo celkem 58 projektů po celé České republice za zhruba 160 milionů korun. Žádosti lze podávat až do 25. ledna příštího roku. Dotace bude poskytována až do výše 80 procent skutečně vynaložených uznatelných nákladů akce a její čerpání může být rozloženo do dvou let.

Hostem je herec a režisér

Region - Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region bude dnes po šestnácté hodině herec a režisér Antonín Procházka. Celou hodinu mohou posluchači rozhodovat o tom, kdo je bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Pavlem Kučerou jim Antonín Procházka nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Těšit se mohou i na zajímavé historky spojené s aktéry jednotlivých scének. Humoriádu je možné naladit na frekvenci 100,7 FM.