Volila více než polovina  

Mělnicko – Volební účast v žádné z 69 obcí, měst a městysů na Mělnicku neklesla pod padesát procent. Nejméně lidí přišlo do volební místnosti v Tupadlech na severu regionu, tam to bylo rovných 50 procent. O trochu více pak v Hostíně u Vojkovic, kde bylo voličů 50,92 procent a v Lužci nad Vltavou pak přišlo vhodit svůj hlas do volebních uren 51,05 procent. Lužečtí občané se ovšem oproti minulým volbám polepšili, protože před čtyřmi lety jich přišla rovná polovina.

Nejvíc hlasů získal lékař  

Mělnicko – Směnový mistr Robert Nedvěd (SPD) měl nakročeno do parlamentu ze všech mělnických kandidátů asi nejvíce. Stál na pátém místě středočeské kandidátky Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury. V Obříství, kde žije, získal 20 preferenčních hlasů, což je o tři méně než lídr Okamura (SPD). Za to mělnický lékař Igor Karen, který patří s preferenčními hlasy mezi třicítku vůbec nejlepších v kraji, byl s počtem hlasů na Mělnicku první. Ve svém městě dostal 284 hlasů. V Mělníku se tak zařadil na druhé místo za lídra Babiše (ANO), který měl 787 hlasů.

Vysoká účast byla překvapením 

Kly – Pro kelskou volební komisi byla letošní účast velkým překvapením. Jen za páteční odpoledne sem přišlo odevzdat hlas necelých 400 lidí, což je přes 30 procent veškeré místní populace. V polovině druhého volebního dne přišlo odvolit zhruba šedesát lidí. Celkem se volební účast ve Klích vyšplhala na 60,34 procent. „Dá se říct, že chodím pravidelně a není to u mě o nějakém velkém přemýšlení, o straně mám jasno,“ říká Josef Kaňka z Kel. Předseda volební komise Jan Kočvara ujistil, že vše proběhlo bez problémů a dodal, že si k urnám našli cestu nejen starší, ale i ti mladší. Komise si krátila čas sledováním televize nebo četbou. Nutno ale podotknout, že na práci toho měli kvůli výrazně vyšší účasti více než dost.

ANO 2011 prohrálopouze v Lobči  

Mělnicko – Ve všech vesnicích a městech na Mělnicku vyhrálo letošní parlamentní volby ANO 2011, někde jen těsným rozdílem, jinde zase velmi vysokou převahou. Poraženo bylo pouze v Lobči, kde bylo na druhém místě o pouhé dva hlasy. První tam byli Piráti, pro které hlasovalo 28,57 procenta voličů. V Medonosích se zase ANO 2011 o první příčku dělilo právě s Piráty. Obě politické strany dostaly shodně 18 voličských hlasů, tedy 21,17 procenta.