Běžci podpoří školní hřiště

Lužec – Běh pro školní hřiště je charitativní akcí, kterou pořádá místní základní škola ve čtvrtek od deseti hodin dopoledne. Jako první odstartují na jeden a půl kilometrovou trať sportovci, kteří budou za svůj výkon ohodnoceni. Poté vyběhne na trať ostatní veřejnost, která může celou trasu zdolat klidně i příjemnou procházkou. Po absolvování trasy se pak každý účastník může zapojit do střelecké soutěže na basketbalový koš. Startovné bylo stanoveno na 50 korun za jednoho sportovce. Děti a důchodci nad 65 let pak zaplatí jen 20 korun. Celý výtěžek z akce bude použit na vybudování školního hřiště. 

Škola pořádá sběr

Tišice – Základní škola Tišice pořádá od dnešního dne až do neděle 1. října sběr starého papíru. V areálu zdejší základní školy je totiž přistaven kontejner, do kterého se bude papír vkládat. Nejlepší sběrači odpadového papíru nakonec budou na konci školního roku odměněni věcnými cenami.

Návštěvníky čeká swing

Mělník – Výrazná představitelka jazzové a swingové hudby Jitka Vrbová se po dvou letech s partou výborných muzikantů vrací opět na mělnické pódium. Swingový večer s Jitkou Vrbovou a kapelou Hot Jazz Praha se uskuteční ve středu 4. října v 19.30 hodin v tanečním sále Masarykova kulturního domu. Na piano hraje Radim Linhart, kontrabas Daniel Kozel, bicí Miloš Kejř a saxofon a klarinet Rudolf Musil.

Studenti uvidí trapas

Mělník – Mělnické kulturní centrum zve v pátek 6. října od deseti hodin do divadelního sálu na hranou komedii Trapas nepřežiju aneb Ten řízek nezvedej. Divadelní představení je určeno pro žáky druhého stupně základních škol, středoškolské studenty ale i širokou veřejnost. Herci Michaela Dolinová a Ladislav Ondřej dokáží, že pravidla slušného chování platí všude. Diváci se dozvědí, jak se chovat v kině, na rautu, v autě či jak se seznámit s dívkou. 

Hygienik mluví o stravování

Region – Český rozhlas Region se každé úterní odpoledne ptá těch, kteří ovlivňují život v našem kraji. V pořadu K věci hovoří k aktuálním tématům významné osobnosti veřejného života. Dnešním hostem bude ředitelka Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Jarmila Rážová. Moderátor Tomáš Pancíř s ní například probere výsledky kontrol ve stravovacích zařízeních. Pořad K věci je možné si poslechnout po 15. hodině ve vysílání Českého rozhlasu Region na frekvenci 100,7 FM. 

Komedie představí Stašovou

Kralupy – Slavnou divadelní hru Skleněný zvěřinec amerického autora Tennessee Williamse s autobiografickými prvky v režii a úpravě Vladimíra Strniska je možné zhlédnout v kralupském kulturním domě Vltava ve sváteční čtvrtek 28. září v devatenáct hodin. V hlavní roli exceluje česká herečka Simona Stašová a další kolegové z pražského Divadla bez zábradlí. Tato nestárnoucí rodinná tragikomedie nastavuje zrcadlo každému z nás. 

Film vede na mléčnou dráhu

Mělník – Hlučnou a divokou komedii s prvky pohádky zažijí diváci prostřednictvím filmového snímku Na mléčné dráze. Film se bude promítat v hudebním sále Masarykova kulturního domu v úterý 3. října od devatenácti hodin v původním znění s titulky. Režisér a zároveň představitel hlavní role Emir Kusturica se vrací po boku herečky Monicy Belluci. Emotivní romance je nostalgickým ohlédnutím za předminulou dekádou a okouzluje příběhem o lásce v době, která jí nepřeje.

Kostelem budou znít žalmy

Mšeno – Evangelický kostel u Domova seniorů ožije Recitálem Slávka Klecandra, vedoucího skupiny Oboroh. Žalmy a jiné písně zazní v sobotu 30. září od devatenácti hodin. Pořadatelem akce je evangelický sbor ve Mšeně.

Spisovatelka mluví o Africe

Nelahozeves – Úspěšná mladá spisovatelka Hana Hindráková chystá na dnešní odpoledne v místní knihovně vyprávění a autorské čtení o africkém státu Keni, který se velmi často objevuje v jejích románech. Začátek besedy je naplánován na sedmnáctou hodinu. Hana Hindráková si Keňu zamilovala natolik, že se tam stále vrací a Keňa se stala inspirací pro její knihy Děti nikoho, Karibu Keňa, Dobrovolnice a Očarovaná. Během přednášky se tak všichni návštěvníci přenesou do exotické Keni prostřednictví krátkých videí, fotografií, autorčina vyprávění a úryvků z jejích knih. Vstupné je dobrovolné.