Do parku je vstup zakázán

Veltrusy - Vlivem extrémně silného větru v předchozích dnech je zakázán z důvodu nebezpečí vstup do veltruského zámeckého parku. Zákaz platí až do odvolání.

Most bude rok uzavřen

Mělník - Mělnický most Josefa Straky, kterému se říká starý most, bude kvůli generální rekonstrukci pro vozidla i pro chodce zcela uzavřený na jeden rok a to od pondělí 13. listopadu do 31. října příštího roku. Zvažovala se i varianta, že by most zůstal aspoň po určitou dobu rekonstrukce přístupný pěším a cyklistům, ale tento návrh byl zamítnut z bezpečnostního a technologického hlediska. 

Lékařka mění dobu ošetření

Obříství - Praktická lékařka pro dospělé Naděžda Sehnalová v listopadu mění ordinační hodiny. V pondělí a v úterý bude ordinovat od 7.30 do 12 hodin bez objednání. Ve středu ji bude zastupovat v případě akutního ošetření byšická lékařka Jaroslava Martincová. Ve čtvrtek se bude objednaným pacientům věnovat od 7.30 do 8.30 a potom do 12 hodin akutním případům. V pátek bude ordinace patřit od 7.30 do 10 hodin akutním případů a potom následující dvě hodiny pro objednané. V pátek 3. listopadu ale bude zavřeno úplně.

Hlášení usnadní aplikace

Mělník - Pro hlášení problémů různého typu ve městě mohou Mělničané využít internetovou aplikaci Zmapujto.cz, kde má město Mělník svůj profil. Aplikace, která je ke stažení zdarma, umožňuje oznámení prostřednictvím mobilního zařízení přímo z místa. Hlásit je možné vše od kostek vypadlých z dlažby přes nesvítící lampy až po nepořádek na veřejných prostranstvích. Kromě popisu problému určí uživatel místo na mapě přímo v aplikaci nebo napíše adresu. Problémy je možné oznámit e-mailem na adresu mu@melnik.cz, telefonicky na číslo 315 635 111 nebo písemně přímo městskému úřadu. 

Zubařka zavírá ordinaci

Horní Beřkovice - Praktická zubní lékařka Marta Velebilová už ve své ordinaci neošetřuje. Svou činnost ukončila na konci října. Všichni její pacienti si teď musí hledat nového ošetřujícího zubaře. 

Kurzy učí dějiny umění

Mělník - Výtvarně-vzdělávací kurzy Pompidou aneb od Venuše ke street artu pořádá mělnický Masarykův kulturní dům každé dva týdny. Jde o zážitkové seznámení s dějinami umění pro děti. V listopadu budou kurzy věnovány Egyptu a Mezopotámii. Každý devadesátiminutový blok je rozdělen na dvě části, poznávací a praktickou. V poznávací části si děti prohlížejí umělecká díla daného období a potom tvoří v ateliéru z předem připraveného materiálu. V praxi tak využijí nově získané znalosti. 

Parlament pořádá bazárek

Byšice - Žákovský parlament byšické základní školy pořádá v sobotu 4. listopadu od 14 do 18 hodin Prodejní bazárek v budově zdejší školy. Prodávat se bude dětské oblečení, sportovní potřeby, knihy a hry. Zboží určené k prodeji je nutné předat ve škole do čtvrtka 2. listopadu. Výtěžek bude věnován na dobročinné akce žákovského parlamentu. 

U silnice mění okna zdarma

Mělnické Vtelno - K nabídce bezplatné výměny oken z důvodu snížení hlučnosti u komunikace 1/16 Vysoká Libeň Radouň poskytne občanům informace Tomáš Valihrach na telefonu 724 295 391.