V prodejně ukradl knedlík

Neratovice – Dvaašedesátiletý lapka z Nové Vsi odcizil v prodejně houskový knedlík v hodnotě třiceti korun. Vzhledem k tomu, že nikdy před tím nic podobného neudělal, dostal od strážníků jen pokutu na spodní hranici možné sankce, přitom maximálně mohl dostat 10 tisíc korun. 

Zabouchla si dveře bytu

Neratovice – Místní strážníci pomáhali ženě jednoho z panelových domů otevřít její byt. Ta si omylem zabouchla dveře, když vynášela odpadky. Strážníci zjistili totožnost ženy i to, že fakticky v bytě skutečně bydlí. 

Došlápli si na pracující cizince

Mělnicko – Mělničtí policisté si v další celostátní akci posvítili na cizince, kteří v Čechách pracují neoprávněně. Tentokrát se zaměřili na odhalování nelegální migrace, nelegální zaměstnání cizinců a na odhalování padělaných a pozměňovaných dokladů cizinců. Celkem bylo na předem vytipovaných stavbách zkontrolováno pětadvacet cizinců. Z toho bylo třináct osob na místě zajištěno policisty a hned potom s nimi bylo zahájeno řízení o správním vyhoštění z důvodu výkonu práce bez rozhodnutí zdejšího úřadu práce. Všichni cizinci na území České republiky zároveň pobývali na nové biometrické doklady. 

Hasiči ošetřovali muže ve vodě

Hořín – Hasiči zdravotníci ošetřovali na plavebním kanále muže, který skočil po hlavě do vody a zranil se. Vše bylo jen cvičení pod vedením záchranářů. 

Vysvobodili dítě zavřené v ložnici

Neratovice – Babička, která hlídala své vnouče v dopoledních hodinách, musela zavolat strážníky na pomoc, když se její dvouletý vnouček zamkl v ložnici jejího domu a nebyl schopen sám dveře znovu odemknout. Neratovickým strážníkům se ale podařilo dveře otevřít bez větších potíží vlastními prostředky a zamčené dítě zachránit.