Poplašné zvěsti, které už několik týdnů kolují mezi obyvateli města, jsou skutečností. Neratovická nemocnice se ocitla v hluboké personální krizi.
Informace nepřímo potvrdil už před týdnem starosta města Miroslav Lid, když na zasedání zastupitelů prohlásil, že je situací v nemocnici znepokojený, protože ví o šesti odcházejících lékařích.

V úterý se kvůli tomu sešel se zástupci vlastníků ze společností Almeda, Mediterra a hlavního rakouského majitele, firmy Vamed.
Jednatelka společnosti Almeda Helena Rögnerová Deníku potvrdila už dříve získané informace, že personál podává hromadné výpovědi. Odejít chce deset lékařů a několik zdravotnických pracovníků, což by mohlo chod nemocnice vážně ohrozit. Mohla by dokonce přijít o licenci.

„My jsme přesvědčení, že změny v managementu nemocnice situaci zklidní a že povedou ke stabilizaci pracovníků,“ řekla Rögnerová s tím, že budou s odcházejícími lékaři individuálně jednat o jejich setrvání v Neratovicích.

Zda všichni lékaři své výpovědi stáhnou, ale zatím není jisté. K odchodu se rozhodli kvůli nepříznivému klimatu, který podle nich vytváří současný ředitel Miroslav Vacek s dalšími manažery. Sám ředitel Deníku včera sdělil, že nesmí podávat informace médiím.

O vážnosti situace svědčí i fakt, že neratovická nemocnice v posledních dnech podle vyjádření některých pacientů přeobjednává na pozdější termíny, nebo je odkazuje na mělnickou nemocnici.

K výměně vedení má dojít v nejbližších dnech. „Změny se uskuteční zřejmě ještě v tomto týdnu,“ řekla závěrem Helena Rögnerová.

(Pavel Schebesta, spolupracovník redakce)