Kolony osobních i nákladních aut se táhly ze všech směrů, půlhodinové zdržení při průjezdu městem nebylo nijak výjimečné. Na vině přitom byla nejen nepozornost řidičů, ale z části nejspíš i nepřehledné dopravní značení objížděk.

Například přikázaný směr jízdy z Mladoboleslavské ulice do Sportovní, která je ovšem slepá, zavedlo doprostřed sídliště i několik kamionů. Ty se pak musely mezi panelovými domy složitě otáčet a z ulice zase vyjet.

Klidnější situace

Dnes už byla situace výrazně klidnější, čemuž podle vedoucího vnější služby mělnické městské policie Bohumíra Slanaře napomohlo i vylepšené dopravní značení.

„Na několika místech byly přidány dopravní značky, problém s kamiony v sídlišti už se neopakoval," potvrdil Bohumír Slanař s tím, že dopravní služba mělnických strážníků je neustále v terénu a pomáhá s řešením zapeklitých situací, ke kterým na silnicích dochází. „V současné době už je ale podle mého názoru situace natolik přehledná, aby ani cizí řidiči ve městě nebloudili," poznamenal Bohumír Slanař.

Podle mluvčí mělnické radnice Heleny Vavřinové se doprava zlepší za necelé dva týdny, kdy bude Cukrovarská ulice opět otevřena pro všechny, kdo přijíždějí ve směru od Mladé Boleslavi a pokračují dále na Prahu. Ti nyní musejí dojet až na světelnou křižovatku u autobusového nádraží a odtud se vydat vlevo do Nemocniční ulice a dále opět vlevo na Pražskou.

Zúžená ulice

„Jsme si vědomi toho, že zejména pro kamiony je tato objížďka nepříjemná a problematická, je to tam zúžené," vysvětlila mluvčí a dodala, že Cukrovarská ulice by se měla podle plánu otevřít v pondělí 3. srpna. „Pokud se zhotoviteli stavby podaří udělat všechny potřebné práce dříve, Cukrovarská ulice bude neprodleně otevřena," doplnila.

Do té doby by měli být řidiči projíždějící Mělníkem trpěliví a počítat s případnými komplikacemi, které mohou nastat zejména v době dopravních špiček, tedy v ranních a odpoledních hodinách, kdy místní vyrážejí za prací a následně se vracejí domů.