Ze tří kralupských kruhových objezdů postavených v minulém roce se staly zahrádky. Na rondelech na Františku, pod vrchem Hostibejk a mezi ulicemi Mostní, Neumannovou a Po-
dřipskou kvetou tulipány i další jarní květiny. 

Přestože kruhové objezdy patří ke krajské silnici, o jejich údržbu se stará město. A na své náklady je mění v pestré záhony.

Kralupský starosta Petr Holeček na sociální síti připomněl, že letošní jaro ukázalo první úrodu cibulovin různých barev a odrůd. „Řidiči pozor, moc se nekochejte," poznamenal starosta.

Kvést by časem měly i mělnické kruhové objezdy na Pšovce a další tři, které patří 
k právě stavěnému průtahu městem.

Podle starosty města Ctirada Mikeše byl první z nich 
v Pražské ulici osázen loni na podzim trvalkami. Kruhový záhon by měl vítat při příjezdu domácí i přespolní návštěvníky mělnickými bar-vami, červenou a žlutou. „Podle zkušeností z léta a podzimu budeme v úpravách dále pokračovat," uvedl starosta 
s tím, že město by mohla symbolizovat také vinná réva.

Na průtahu městem přibudou v letošním roce další dva rondely. V Mladoboleslavské ulici se právě staví a u čerpací stanice Shell čeká na zahájení stavby. Až budou hotové, oba by se měly stát pestrými zahrádkami.

Kvést by časem měl i kruhový objezd na Pšovce, který má zatím travnatý povrch. „Je v dezolátním stavu, s výsadbou počítáme, až ho Ředitelství silnic a dálnic opraví," doplnil Ctirad Mikeš.

Loňský nápad, aby mělnické kruhové objezdy nebyly strohé, pocházel od místních lidí, kteří sbírali inspiraci na svých cestách po evropských zemích.
V Mělníku jsou ještě další tři menší rondely, na novém mostě, u Kauflandu a u Family centra, ty však mají dlážděný povrch.

Další kruhové objezdy v regionu se nacházejí ve Veltrusech u bývalého kláštera a na dálničním nadjezdu u Nové Vsi, všechny tři mají travnatý povrch.