Od stejného dne bude stavba mělnického obchvatu pokračovat druhou a třetí etapou. „Jde o stavbu kruhové křižovatky v Mladoboleslavské ulici a rekonstrukcí Pražské ulice mezi Cukrovarskou a Italskou," vysvětlila Nina Ledvinová a doplnila, že stavební práce začnou přeložkami inženýrských sítí, aby byla volná staveniště pro práci na vozovkách.

Řidiči musejí počítat se zásadními dopravními změnami. Od zítřka bude z obou stran zavřená Cukrovarská ulice. „Příjezd do Cukrovarské bude možný pouze příčnými ulicemi z Italské ulice," připomněla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Objízdná trasa povede auta z jednosměrné Italské ulice do Polské a dále Mladoboleslavskou a Bezručovou až na světelnou křižovatku s Nemocniční ulicí u autobusového nádraží a dále přes Nemocniční na Pražskou ulici.

Řidiči musejí být pozorní. Na některých křižovatkách totiž dojde ke změně přednosti v jízdě. „Zároveň se stavbou kruhových křižovatek se provádějí práce na novém propojení Pražské a Mladoboleslavské ulice," doplnila Nina Ledvinová.

Už jsou tam hotové hrubé zemní práce, pokračuje stavba kanalizace a opěrných i protihlukových stěn, po nichž budou následovat povrchy vozovek.