Neratovický místostarosta Tomáš Hrodek potvrdil, že rekonstrukce plaveckého bazénu, která pokračuje už druhý rok, je součástí postupné modernizace zařízení. Náklady na celý projekt by se měly pohybovat kolem čtyřiceti milionů korun.

Po loňských úpravách sociálního zázemí a sprch, které stály zhruba čtyři miliony korun, se v průběhu letošní letní odstávky pustili stavbaři do rekonstrukce šaten, vestibulu a technologií včetně vzduchotechniky za asi pět milionů.

Nejnovější trendy

„Chceme se přizpůsobit nejnovějším estetickým i hygienickým trendům," vysvětlil Tomáš Hrodek a dodal, že 
i další opravy budou postupné. „Jde o finančně náročnou záležitost, navíc jsme limitováni časem," poznamenal s tím, že bazén je z důvodu pravidelné údržby zavřený pouze necelé dva měsíce v roce, v jejichž průběhu se musí stihnout všechny plánované stavební práce.

Vzhledem k tomu, že více než polovinu návštěvníků tvoří školáci, by v případě zavření bazénu ve školním roce přišli provozovatelé o nemalou část příjmů.

Wellnes centrum

V příštím roce má modernizace krytého bazénu pokračovat vybudováním wellnes centra, rekonstrukcí stávající sauny, vybudováním nové parní sauny a dětských atrakcí. Projekt navíc počítá i se zavedením čipového systému.

„V dalších fázích modernizace chceme zlepšovat služby pro zákazníky," uzavřel Tomáš Hrodek.