Dlouhá léta nabízela možnost koupit si vstupenky v předstihu pouze kancelář kulturního domu na Seifertově náměstí v Lobečku. Ta ale zavírá nejpozději v sedmnáct hodin, což je pro většinu zaměstnaných lidí ze vzdálených částí města příliš brzy.

Mezi změny, které v posledních měsících zavedl nový ředitel kulturního domu, naštěstí patří i rozšíření předprodeje do centra města. Vstupenky si mohou lidé koupit také v městské knihovně v Jodlově ulici a v prodejně Kopretinka v Jiráskově ulici. Poslední možností je sportbar v Chržínské ulici ve Velvarech.

Předprodej v kanceláři kulturního domu je zatím otevřený v pondělí a ve čtvrtek od osmi do sedmnácti hodin, v úterý a ve středu od osmi do půl čtvrté. Podle ředitele kulturního domu Vltava Martina Odvodyho budou mít ale návštěvníci záhy možnost kupovat si lístky předem až do večera.

„Předprodejní divadelní okénko v přízemí, kde se nachází i kasa kina, by mělo být otevřeno denně až do dvaceti hodin, aby si mohli koupit v předprodeji lístky i lidé, kteří se vracejí pozdě z práce,“ vysvětlil Odvody.

Okénko v přízemí by mělo být otevřené každý den, zřejmě od osmi do deseti a od čtrnácti do dvaceti hodin.

Kralupští radní už schválili pro kulturní dům další pracovní místo právě na předprodej.

Předprodejní okénko by navíc mohlo sloužit i kinu, alespoň v době, kdy se promítají úspěšné filmy. „Pak bychom mohli mít otevřenu zároveň kasu kina i předprodejní okénko,“ doplnil ředitel.

Zájemci o vstupenky by výhledově měli mít i možnost internetového předprodeje. Lidé si pak budou moci lístky rezervovat a platit přes internet, doma si je dokonce i vytisknou.
Další novinkou budou informační e–maily. „Počítáme se službou, kdy bychom registrovaným zájemcům zasílali novinky i měsíční programy,“ řekl Odvody.