Vneratovické městské nemocnici Almeda na začátku května odboráři vyhlásili stávkovou pohotovost na protest proti záměru vedení nemocnice, které chtělo zaměstnancům snížit osobní ohodnocení. A to kvůli finančním problémům.

Mělničtí se dozvěděli, že Svatováclavská ulice bude bez výjimek pěší zónou a auta vážící nad sedm a půl tuny na náměstí neprojedou. To byly dva z návrhů dopravní komise města, která řešila dopravní uspořádání v centru Mělníka po skončení revitalizace.

Neratovická radnice vyšla vstříc dlužníkům, kteří městu dlužili na nájemném za rok 2008. Dlužníci dostali poslední šanci vyhnout se soudům. Pokud do konce června uhradili své dluhy, ušetřili za poplatky z prodlení. Penále za všechny dlužníky přitom přesahovalo čtyři sta tisíc korun.

Devítikilometrová stezka, která nese jméno po nadšeném turistovi a řediteli mšenských měšťanských škol Josefu Bedřichu Cinibulkovi, se po letech dočkala obnovení. Na mnoha místech naučné stezky přibyly informační panely, které navrhli žáci Základní školy ve Mšeně. Ti také připravili skládací brožuru, která devět kilometrů dlouhou trasu popisuje. Stezka byla slavnostně otevřena 20. května.

Vysoká Libeň byla od června obehnána značkami, které zakazovaly do vesnice vjezd všem motorovým vozidlům. Šoféři se báli jezdit domů, hrozila jim pokuta. Značky na příjezdové cesty nechalo umístit Ředitelství silnic a dálnic kvůli pracím na silnici I/16. „Každá křižovatka je označena zákazem vjezdu a osazena dodatkovou tabulkou, která povoluje vjezd jen stavařům. Domů se dostaneme, jen když porušíme zákon,“ řekl tehdy jeden z obyvatel vesnice Petr Růžička.

Výtvarnice z umělecké školy v červnu vyzdobily kapličku svatého Václava ve Velkém Borku novou výmalbou. Ta znázorňuje právě svatého Václava s praporcem Svatováclavské orlice, výjev jeho vraždy a zapadající slunce.

Mělnická politická scéna se v červnu otřásla v základech. A rány přicházely zprava. Nenávistná až zlá atmosféra, tak hodnotil vztahy členů ODS v městské radě odstupující radní Milan Schweigstill (TOP 09). Ten svou rezignaci na členství v radě Deníku potvrdil, stejně jako Radim Vajchr a Dušana Dolejšová (oba ODS). Rada města Mělníka tak čtyři měsíce před komunálními volbami neměla potřebnou sílu alespoň pěti členů.