Opravy se plánují také pro komunikace, které se u stadionu nacházejí. Podle Miroslava Klučkoviče, vedoucího mělnického Oddělení služeb, správy a údržby komunikací, by se rekonstrukce měl dočkat i silniční most, umístěný mezi zimním stadionem, koupalištěm a kempem. „Příští rok bychom chtěli mít hotovou projektovou dokumentaci a stavební povolení, to znamená, že v letech 2021, 2022 a 2023 bude probíhat rekonstrukce,“ řekl vedoucí Oddělení služeb, správy a údržby komunikací a dodává, že investice by měla vyjít na šest nebo sedm milionů korun. Město prý bude zkoušet žádat o dotaci také v tomto případě.

Už nyní se ovšem pracuje na nápravě situace s lávkou mezi zimním stadionem a fotbalovým hřištěm v Mělníku, která se nachází ve špatném technickém stavu. Měla by ji nahradit ta, která dříve sloužila chodcům z autobusového nádraží směrem na vlakové.

„Současná lávka u zimního stadionu byla kdysi koncipována jako provizorní,“ říká místostarosta Milan Schweigstill s tím, že náhradní lávka v současnosti prochází opravami. „Od chvíle, co jsme ji nechali demontovat, jsme ji nechtěli zničit. Mysleli jsme, že ji dáme do nějakého depozitu, ale ukazuje se, že bude lepší, když se použije,“ vysvětluje místostarosta a dodává, že v tuto chvíli jsou od lávky už jsou odendaná zábradlí, která procházejí repasí. Té by se měla podle Miroslava Klučkoviče dočkat i celá ocelová konstrukce. Také se má úplně se vybourat asfalt a beton, co tvořil pochozí podklad. Vznikne tedy jiná, pravděpodobně dřevěná lávka.

Milan Schweigstill odhaduje, že práce na náhradní lávce skončí v horizontu týdnů. Časově náročnější by ovšem měla být byrokracie s usazením lávky. „Musíme jednat s Povodím Ohře, které je správcem a může klást ještě nějaké podmínky z hlediska úpravy břehů a tak dále. To ještě v tuhle chvíli nevíme,“ říká místostarosta s tím, že akce se finančně pohybuje zhruba mezi sto dvaceti a sto padesáti tisíci korunami. „Náhradní lávka, kterou tam chceme dát, je poměrně bytelná a rozhodně by tu stávající, provizorní, velice dobře nahradila,“ ujišťuje Milan Schweigstill.