Iveta Ingalová z mělnické agentury Galatour prozradila, že jedním z nejžádanějších letovisek je Bulharsko, v závěsu za ním pak Itálie a samozřejmě nesmí chybět ani oblíbené Chorvatsko. Vedoucí pobočky CK Alexandria Roman Machálek z Kralup nad Vltavou pak k těmto letoviskům přidal ještě řecké ostrovy.

„Pobyty v tuzemsku si koupí málokdo. Lidé si je raději zařizují sami, protože většina hotelů po nich nechce storno poplatky. Na rozdíl od cestovek," přiznal Machálek a jedním dechem dodal, že lidé si spíš koupí pobytový voucher na takzvaných slevomatech. „Tam se dá najít spousta zejména víkendových pobytů, je to teď takový boom. Pro nás to ale žádná vážná konkurence není, to vůbec ne," odmítl, že by mu slevové portály přebíraly zákazníky.

Stále oblíbenější a vyhledávanější destinací pak je Maroko. „Ano, to je teď novinka," připustila Iveta Ingalová. „Pomohla tomu i aktuální nepříznivá politická a společenská situace v Egyptě a nedávné  nepokoje v Turecku. Lidi v tuto chvíli nenaláká ani snížení ceny pobytů. Medvědí službu nám navíc dělají média, která o tamní situaci neinformují zrovna pozitivně," uvedla. S tím souhlasí i Roman Machálek: „V letoviscích je sice bezpečno, ale lidé mají obavy a raději si vyberou jinou destinaci," řekl.

Jedním z rozhodujících faktorů při výběru dovolené je stále ještě konečná cena. I proto je tolik oblíbené právě Bulharsko.

„Je to nejlevnější země, nákupy tam vyjdou opravdu lacino. Naproti tomu v Chorvatsku je neskutečně draho," upozornil Machálek a Ingalová mu dala za pravdu: „Zájezdy do Bulharska, ať už autobusové či letecké, jsou po celý rok jedny z nejlevnějších v naší nabídce," potvrdila.

Mnoho lidí čeká s nákupem dovolené na poslední chvíli. Takzvané zájezdy last minute jsou velmi vyhledávané, bývají totiž zlevněné. Na druhou stranu nejsou pro každého. „Například rodiny s dětmi si dovolenou vybírají spíš na začátku roku v nabídkách first minute. Výběr je velký a my jim garantujeme, že pokud cena zájezdu půjde dolů, rozdíl ceny jim doplatíme," uzavřel Machálek.