Na místě kina pod širým nebem by však mohl vyrůst multifunkční amfiteátr určený 
k pořádání kulturních a společenských akcí města. Taková je alespoň ideální představa veltruského starosty.

„Vidím tam nějaký univerzální přírodní amfiteátr, protože doba romantických večerů prožitých v letním kině už je pravděpodobně pryč," řekl Filip Volák s tím, že negativem je i skutečnost, že kino není digitalizované. „Zaplnit kino promítající klubové, artové nebo staré filmy je problém," poznamenal a připomněl, že přechod na moderní technologii by mohl stát až 
několik milionů korun, které ovšem město nyní nemá.

Místo pro festivaly a happeningy

Přesto se Filip Volák nevzdává myšlenky vybudovat 
v zámeckém parku místo, jež by mohlo hostit hudební festivaly, divadelní představení nebo třeba městské happeningy. Chystá se proto oslovit Národní památkový ústav (NPÚ), který je správcem areálu, a celou situaci s památkáři prodiskutovat.

„Chtěli bychom se s nimi sejít a téma využití prostoru letního kina začít řešit," potvrdil starosta. Zároveň si je vědom toho, že kamenem úrazu se stanou peníze. „Obávám se, že i kdybychom se s nimi na nějakém řešení shodli, vždycky dojde na otázku, kdo to zaplatí. A já si myslím, že priority NPÚ jsou nejspíš jinde," upozornil.

NPÚ investice odmítá

Jeho slova potvrdila Jana Hessová z NPÚ, které se sice vize přírodního amfiteátru líbí, nicméně jakoukoli finanční účast na podobném projektu odmítla. „NPÚ není a ani 
v budoucnu nebude investorem nebo provozovatelem letního kina nebo amfiteátru. Jsme však připraveni s vedením města o širším využití areálu jednat," řekla.