Zájemci se mohli zúčastnit I. etapy bezplatného projektu s názvem Šance na restart 2. Tento vzdělávací, poradenský a na pracovní podporu zaměřený projekt je určen pro nezaměstnané či neaktivní osoby, se zdravotním postižením či znevýhodněním ze Středočeského či Královehradeckého kraje a pro zaměstnavatele, kteří chtějí ve svých týmech motivované a zkušené zaměstnance.

Součástí úterního programu byla mimo jiné spolupráce se zaměstnavateli, motivační nástroje či seznámení s právní úpravou v oblasti zaměstnávání OZP a další. Během dne došlo k představení zúčastněných firem a prezentaci klientů projektu a zájemců o práci.

Závěrem dne si vyzkoušeli klienti spolu se zaměstnavateli pohovory na nečisto a došlo k vzájemnému propojení obou zájmových stran.

Koordinátorkou projektu je Vlasta Krejčová a projekt bude probíhat ve třech etapách v předpokládaných místech konání Hradec Králové, Mělník a Kutná Hora. Jedná se o bezplatný projekt vzdělávání a je možné se přihlásit do libovolné etapy s možností zkráceného režimu. Bližší informace jsou k dispozici na webových stránkách www.sancenavzdelani.org.

Součástí projektu Šance na restart 2 jsou i tréninková pracovní místa, jejichž cílem je obnovení a upevnění sociálních návyků účastníků spojených s docházkou do práce. Nejedná se tedy o zvyšování pracovních dovedností vzhledem k určité profesi. Pro zaměstnavatele mají tréninková pracovní místa nesporné výhody při výběru zaměstnanců a zaměstnavatel na tréninková pracovní místa získá mzdový příspěvek.

Výhodou nového projektu pro zájemce o práci je získaná dovednost zahrnující sebeprezentaci před zaměstnavateli, tvorbu motivačního dopisu a případně životopisu. Po absolvování se stávají sebevědomějšími a jistějšími a více připraveni na hledání nové práce.