Vedení města působí na radnici teprve od loňského října po vítězství v komunálních volbách. Po dvanácti letech se v Mělníku měnil starosta a nově do čela města na soutoku Labe a Vltavy usedl Tomáš Martinec (ODS), vedle něj pak místostarostové Petr Kowanda (ANO) a Jindřich Špergl (TOP 09).

Čtenáři nejspíše na krátkou dobu působení nové garnitury nepřihlíželi a radnici ohodnotili spíše špatnými známkami. Nejlépe dopadla oblast dopravy, ovšem s průměrnou známkou 3,3.

Podle Jindřicha Špergla, pod kterého doprava ve městě spadá, je známka přísná. „Mohu s čistým svědomím říci, že pro dopravu děláme maximum. Do vedení města jsme nastoupili v říjnu loňského roku a hned na druhém zasedání zastupitelstva jsme schválili dostavbu obchvatu, na kterém usilovně pracujeme, aby se doprava ve městě zlepšila. Teď se posunulo i téma parkovací zóny a řeší se další věci týkající se dopravy," řekl Deníku místostarosta.

A jak dopadly další oblasti? Podpora sportu získala 3,4, bezpečnost skončila na třetím místě s průměrnou známkou 3,9 a nejhůře dopadla oblast bydlení s ohodnocením 4,3.

Toto vysvědčení není hodnocením redakce, ale internetových čtenářů deniku.cz a jeho regionálních webů. Redakce si uvědomuje, že kvůli současným náladám ve společnosti může být kritičtější, a že je jen sondou do pocitů společnosti v daném regionu a nedělá si ambice na komplexní analýzu. Komentáře starostů a primátorů najdete v plném znění na webech denik.cz.