Zhruba dva měsíce bude silnice I/9 v Liběchově zavřená. Kvůli stavbě další etapy kanalizace bude od 30. srpna neprůjezdná Rumburská ulice v úseku od křižovatky s Litoměřickou ulicí až ke křižovatce s Kokořínskou .

Potíže čekají nejen obyvatele města, ale také řidiče, kteří Liběchovem jen projíždějí.

Objízdná trasa z Mělníka do Liběchova na silnici I/9 povede osobní auta přes Chloumek a Strážnice. Silnice z Mělníka přes Liběchov do Štětí zůstane průjezdná.
„Většina obyvatel nevidí dostavbu kanalizace jako zlo, které jim omezí přístup k nemovitostem, ale jako přínos pro celé město. Významně se totiž zlepší životní prostředí a navíc stoupne hodnota nemovitostí,“ poznamenal starosta města Josef Ulman.

Zahájení stavby kanalizace v Rumburské ulici bylo původně plánováno už na poslední červencový týden. Kvůli prodloužení termínu dokončení rekonstrukce silnice I/16 u Byšic však bylo nutné začátek stavby o měsíc posunout.

Hustá tranzitní doprava, která přes Liběchov míří směrem na Českou Lípu, bude totiž odkloněna právě po silnici I/16.

„Náklady na stavbu kanalizace v Liběchově přesáhnou sto milionů korun. Město část peněz získalo z dotací Evropské unie,“ uvedl starosta a doplnil, že v příštím roce by měla být dostavěna také zbývající část stokové sítě až do Malého Liběchova.

I při této stavbě budou muset řidiči počítat s odklonem dopravy. Dalším zdržení čeká na řidiče projíždějící přes Liběchov u zříceného mostku na okraji města. Nina Ledvinová z oddělení komunikace Ředitelsví silnic a dálnic uvedla, že práce na rekonstrukci mostku pokračují podle harmonogramu.

„Stavebníci už dokončili demolici starého mostu, provedli založení nového mostu a spodní železobetonové desky nového, rámového mostu. Dále se provádí šalování a armování opěr mostu,“ popsala práce Ledvinová s tím, že na přelomu září a října letošního roku bude zprůjezdněna nejprve levá polovina mostu a na konci října už bude nový most dokončen.