Silný déšť potrápil o víkendu celou Českou republiku. Konkrétně v Liběchově na Mělnicku lidé řešili vyplavené sklepy, ze kterých jim pomáhali odčerpávat vodu liběchovští dobrovolní hasiči. "Při silných deštích to řešíme běžně a pomáháme obyvatelům odčerpávat," řekla starostka obce o 1100 obyvatelích Vladimíra Zralíková s tím, že obec zajišťovala občerstvení všem, kteří se na odklízení podíleli.

Kromě toho museli přijet na pomoc i profesionální hasiči. Ti byli přivoláni ke zhroucené stodole v centru Liběchova, která už dlouhodobě byla ve špatném stavu. "Nikdo se uvnitř podle majitele nenacházel. Protože byl objekt nestabilní, prohledali jsem vnitřek budovy pomocí dronu," uvedla mluvčí hasičů Středočeského kraje Tereza Sýkora Fliegerová.

Hledání zasypaných | Video: Hlášení liběchovského rozhlasu

Lidé, kteří se kolem objektu pohybovali, měli hned jasno. Například Jiří Vajdl uvedl, že se na stodole projevil zub času a zaúřadovalo i počasí. "Za mě zázrak, že to nikoho nezabilo," komentoval situaci Vladimír Šuta.

"Hasiči při zásahu prozkoumali sutiny a strhli části stavby, které hrozily akutním pádem," dodala mluvčí hasičů.

Podle starostky je situace v obci prozatím klidná. "Situaci stále hlídáme, ale zatím u nás žádné další komplikace spojené s vodou nehrozí," dodala Zralíková. S majitelem objektu není obec v kontaktu, většina zřícených sutin stodoly zůstala na pozemku.