Opravy za 160 tisíc korun jsou jen dočasné. Ředitelství silnic a dálnic totiž dosud nezískalo peníze na to, aby byl tento úsek opraven kompletně. Podle vyjádření mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martiny Vápeníkové provedli dělníci tyto práce v rámci běžné údržby. Opravili nejvíce poškozená místa, a to s ohledem na nutnost zajistit bezpečný provoz.
Celková renovace vozovky by si vyžádala náklady 19 milionů korun, které ale dosud Ředitelství silnic a dálnic nemá. „K zásadní rekonstrukci chceme přistoupit v příštím roce, budeme na tuto akci žádat o přidělení financí,“ dodala mluvčí.
Jak jsme už čtenáře v posledních vydáních Deníku informovali, v minulém roce opravy této silnice vyšly na dva miliony korun, letos se ale opětovně musel povrch vozovek na mnoha místech vyfrézovat a zahladit asfaltem.
Projíždějící řidiči s takovým řešením spokojeni nejsou. „Silničáři by to měli konečně pořádně opravit, aby povrch vydržel aspoň deset let. Chápu, že to stojí hodně peněz, ale když se sečtou každoroční náklady na opravy, určitě se to vyplatí,“ řekl na konci září profesionální řidič František Doubrava, který touto trasou jezdí pravidelně dvakrát týdně.
Špatné hospodaření Ředitelství silnic a dálnic ale vylučuje jejich mluvčí Martina Vápeníková. „Jsme přesvědčeni, že rozumní a myslící lidé nenabydou dojmu špatného hospodaření s prostředky, pokud budou provedeny běžné dočasné opravy poruch k umožnění bezpečné jízdy,“ uvedla ve svém vyjádření Vápeníková.