Obyvatelé Stránky přišli o dvě vzácné chráněné lípy, které doprovázely život jejich předků po tři staletí. Nápor vichřice, která se obcí prohnala při čtvrteční bouřce, je během chvíle strhl k zemi. Pádu statných kmenů přitom neodolala střecha blízkého domu, větve poničily také nedaleko zaparkované auto.

„Takovou smršť u nás nepamatujeme,“ řekl starosta Stránky Štefan Dvorščík. „Musel jsem svolat lidi z obce, aby přišli pomoci odklízet. Nefungoval rozhlas a mobilní síť vypadla, tak jsem je musel všechny objet,“ dodal starosta.

A nikdo pomoc neodmítl. Sešlo se asi třicet lidí, kteří i ve vydatném dešti až do noci stromy rozřezávali a jejich části odnášeli, aby nepřekážely. „Chtěl bych prostřednictvím Mělnického deníku všem moc poděkovat,“ vysvětloval Štefan Dvorščík v redakci. „Zvlášť pak Vladimíru Růžičkovi z rozvodných závodů. Ve svém volném čase nám provizorně opravil elektřinu, takže jsme mohli svítit už krátce po deváté večer,“ dodal.

Jaké škody bouře v obci způsobila, starosta zatím přesně spočítáno nemá. Jisté ale je, že budou značné. „Budeme se z toho ještě chvilku vzpamatovávat, protože musíme zprovoznit rozhlas a veřejné osvětlení. Stejně tak musíme řešit poničenou střechu a auto, zřejmě přes pojišťovnu. Bude to stát hodně peněz, ale my to všechno dáme dohromady a zvládneme to,“ uzavřel optimisticky vyprávění o následcích pohromy Dvorščík.