Kam letos zamíří lidé na vánoční trhy v Mělníku, zatím není jasné. Kvůli opravám centra města radní přesunuli trhy z náměstí Míru před Masarykův kulturní dům.

Jenže to se lidem nelíbí, chtějí zachovat tradici. Kvůli sílící kritice nakonec radní své rozhodnutí možná ještě změní. Definitivní verdikt o umístění trhů padne během pondělí 23. listopadu.

Mělnický místostarosta Zdeněk Koudelka řekl, že s kritikou se vedení města setkalo na besedě s lidmi při vzpomínkách na Sametovou revoluci. „Lidé vznesli oprávněnou obavu, že ke kulturnímu domu přijde podstatně méně lidí. Místo je podle nich sice zajímavé, ale odtržené od centra města,“ řekl Koudelka a dodal, že podle odhadů by návštěvnost mohla klesnout o více než polovinu.

„Hlasy sílí, abychom vánoční trhy zachovali v centru, budeme se proto tímto tématem v pondělí vážně zabývat a s definitivní platností o místě rozhodneme,“ uvedl Koudelka.

I kdyby radní přesunuli stánky před kulturní dům, mělničtí obyvatelé o vánoční strom na náměstí nepřijdou.

Na vánoční trhy se lidé mohou těšit po celý týden: od pondělí 14. do neděle 20. prosince. Kromě širokého sortimentu vánočního zboží je na každý den připravený program, kde se ve všedních dnech představí děti z mělnických mateřských a základních škol, Nové Divadlo Mělník či Podřipský žesťový kvintet.

O víkendu pak skupina Argo seznámí návštěvníky s vánočními zvyky, společnost Historica Neratovice s historickými řemesly a tanečnice ze skupiny Ambrosia předvedou dobové tance.