Podle mělnického místostarosty Milana Schweigstilla město v tomto ohledu žádné kroky nepodniká. „Nedovedu si představit, že na takový dálniční most bychom umístili desku, ani že bychom tam pravidelně chodili jako například ke starému mostu Josefa Straky,“ vysvětluje místostarosta s tím, že u nového mostu ani není možné uspořádat nějakou ceremonii.

Místostarosta osobně nijak nebojuje za to, aby nový most na silnici číslo šestnáct nesl nějaké oficiální jméno. „Pokud ovšem vzejde nějaká iniciativa od občanů a bude se řešit jméno pro most, určitě proti nebudu,“ uvádí Schweigstill. Místostarosta ovšem připomíná, že stejně u všech nově pojmenovaných věcí zůstávají staré zažité názvy. „Chtěli jsme pojmenovat park Na Svini například park Legií nebo park Stého výročí republiky, ale nakonec jsme se shodli, že lidé si na nový název stejně nezvyknout a vždy to bude park Na Svini,“ říká místostarosta.

Před dvěma lety se plánovalo, že by most mohl nést jméno zemřelého prezidenta Václava Havla. Dokonce radnice kontaktovala i jeho manželku Dagmar Havlovou, ale i tato možnost pojmenování nakonec utichla. „Chápu to u starého mostu Josefa Straky, kam pravidelně chodíme k pamětní desce. To je historická záležitost,“ dodává Schweigstill.

Pro most Františka Purše hlasovalo 157 přihlášených Mělničanů na sociálních sítích. Třiadevadesát vybralo možnost - je mi to jedno a jen jedenáct bylo pro název Československých letců. „A když ne most, tak určitě alespoň nějakou vhodnou ulici, najít, vytvořit a pojmenovat,“ tvrdí uživatelka Šárka Novotná.

František Purš zemřel ve věku 88 let, byl učitelem několika generací žáků, ředitelem několika mělnických škol, významným regionálním historikem a také kronikářem obce Velký Borek. „Můj dlouholetý přítel po více než třinácti let přispíval články o historii Mělníka a okolí také do zpravodaje Mělnická radnice. Napsal také několik knih o Mělníku,“ uvedl o něm po jeho smrti mělnický historik Karel Lojka, se kterým se přátelil více než padesát let. "Jak jsem Františka Purše znal, tak si myslím, že by se s návrhem na pojmenování mostu jeho jménem zděsil a určitě by to při své skromnosti odmítl. Já jsem sice do ankety na FB napsal, že by se most mohl po něm jmenovat. Určitě by mi za to vyčinil," dodává Karel Lojka.

Názory z Facebooku
Roman Cap - Já si myslím, že městu je úplně ukradené, co si lidé myslí a pojmenují si to, jak budou chtít.
Jan Petrásek - A když bude jiný jméno, tak se bude lépe po něm jezdit?
Lenka Šulcová - Všichni budou říkat starý most a nový most, je úplně jedno jak se budou jmenovat.
Lukáš Burian - Problematikou pojmenovávání na Mělníku se věnuji již několik let a dokonce na toto téma píši bakalářskou práci. Domnívám se, že Nový most svým dominantním postavením by měl nést honosnější název, i když by byl spíše formální než běžně používané označení. V této souvislosti lze zmínit například most Republiky (ke 100. výročí) atd. Ohledně nápadu pojmenovat nějaké prostranství či ulici po panu F. Puršovi je jistě zajímavý, avšak je na místě volit lokalitu umístění například podle místa, která jsou spjatá s onou osobností. S panem Puršem jako ředitelem ZŠ a historikem lze třeba pojmenovat nějaké prostranství před školou, zde mě napadá pojmenovat plac před ZŠ Jindřicha Matiegka.
Míša Slánská - Most Františka Purše by určitě byl úctou zesnulému učiteli a mělnickému rodákovi. Po Havlovi je pojmenováno už dost míst včetně letiště…
Tereza Horová - Mně by se líbil Most Járy Cimrmana, ale stejně nikdo nebude vědět, že oficiální název má. Starý a Nový most zůstane přesným označením, stejně jako U tanku, který tam už není a dost mladých ho tam ani nepamatuje.