Potvrzuje to například Radek Jelínek ze želízského kempu. „Ještě v minulém týdnu jsem měl až do 12. července plně obsazeno a najednou mi rezervace zrušila skupina deseti lidí. Stejně tak mi odřekli objednávku na srpen do osmi chatiček,“ říká.

Kemp i koupaliště prošly při dočasném uzavření v době nouzového stavu renovací. „Upravili jsme vstup do areálu i terén, máme nové schody k posezení,“ dodává Jelínek s tím, že se letos podařilo natřít i celý bazén na koupališti.

Své zkušenosti se zvýšenou poptávkou i následným odříkáním rezervací mají i ve mšenském autokempu a ubytovně. „Lidé si rychle rezervovali místa, protože jim bylo řečeno, že do zahraničí nepojedou. Teď se jim však určité destinace zpřístupňují, tak rezervace v kempu ubývají. Nejde ale o zásadní množství,“ vysvětluje Luboš Nechyba ze mšenského plochodrážního stadionu, na němž se kemp nachází. Návštěvníci mají v areálu možnost bohatého sportovního vyžití, třeba na tenisových nebo fotbalových hřištích. Do kempu míří hojně především stanaři.

I mšenský kemp prošel řadou úprav, s nimiž začal už loni. „Rekonstruovali jsme tenisový kurt, který se dodělával ještě letos na jaře. Opravili jsme i kuchyňku pro kempaře, má teď nová plynová kamna, vymalovalo se, přibyly nové skříně,“ přibližuje Nechyba s tím, že nyní procházejí rekonstrukcí sociální zařízení, která využívají návštěvníci kempu i akcí na stadionu.

„Připravili jsme tři plochy pro stanování. Na každé je možnost napojení na elektřinu a ohniště, dole se nachází i jedno centrální,“ připomíná Nechyba.


Své služby se snaží zkvalitnit i křenecký Autokemp Kačer. „Předěláváme chatky, dáváme tam nová lina, postele, skříně,“ říká provozovatel Jaroslav Tirner a dodává, že závratně stoupající počet rezervací zatím nezaznamenal. Kemp by rád nalákal k návštěvě i rodiny s dětmi. „Chtěli bychom zajistit nafukovací hrady s autodromem,“ říká Tirner.

Děti si mohou užít zábavu i na cyklokempu, který na konci srpna pořádá ve svých prostorách Autocamp Kokořín. „Volno jsme využili k rekonstrukci pár chatek, venkovních prostor a ohnišť,“ říká Františka Vítová, která kemp provozuje. Množství objednávek ubytování se podle ní v porovnání s minulým rokem neliší.

Jiří Štraub