Autobusové linky společnosti Nerabus budou i v příštích měsících jezdit na konečnou do Prahy - Holešovic. Cestující veřejnost zajímá, zda dopravce změní trasy po květnovém otevření stanice metra v pražských Letňanech. Ne každému by totiž jiná trasa vyhovovala, protože mnoho lidí vítá přímé autobusové spojení s Holešovicemi, kam jezdí za nákupy.

Podle jednatelky Nerabusu Vlasty Marinové je problematika kolem letňanského stanoviště velmi složitá. „Má tam vzniknout dopravní terminál, ale ještě není vyřešený přístup k metru. Na naše dotazy nám z Prahy zatím nikdo neodpověděl,“ uvedla Marinová, podle níž by okamžitá změna tras přinesla velké problémy.

„Dopravní situace v oblasti kolem Letňan je v současnosti hodně špatná, tvoří se tam kolony a zácpy. Zatím si neumíme představit, jak bychom se dostávali k metru, abychom zároveň dodrželi jízdní řád,“ vylíčila potíže jednatelka. Stávající trasa do Holešovic má podle ní výhodu jízdních pruhů pro autobusy, které se díky tomu i v ranních špičkách dostanou do stanice včas.
„Nejméně do 30. června budeme jezdit do Holešovic. Teprve až bude jasno kolem letňanského terminálu, budeme uvažovat o nějaké změně,“ řekla závěrem Marinová.

Pavel Schebesta