Na podzim zahájila mšenská základní umělecká škola kovářský kurz, na kterém si účastníci mohou například vykovat hřebík a pověsit si na něj vlastnoručně vyrobenou podkovu pro štěstí. Škola kvůli tomu dokonce obnovila kovárnu, kam od konce šedesátých let pouze odkládala nepotřebný materiál.

Kuželky brzdí řidiče

Mělničané na sociálních sítích ostře pranýřovali novou dopravní úpravu křižovatky Pražské, Fibichovy a Krombholcovy ulice s řadami balisetů připomínajících patníky. Podle mělnického místostarosty Milana Schweigstilla působí jako optické zúžení vozovky, rychle jedoucí řidiči mají obavu, zda se do pruhu vejdou a přirozeným způsobem zpomalí.

Speciály z Mělníka

Kriminalisté z celého Česka budou na místa trestných činů jezdit automobily, které pro ně speciálně upravili autoklempíři a lakýrníci z Mělníka. Náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku Petr Petřík si prvních šest speciálů přijel převzít začátkem listopadu do sídla mělnické společnosti, která se zabývá přestavbami dopravních prostředků. Vozy disponují veškerým vybavením, které kriminalisté při své práci potřebují. „Nejsou to jen terénní vozy vybavené výpočetní technikou. Jsou vybaveny i dalšími materiály pro daktyloskopii, mechanoskopii i k zajištění biologického materiálu na místě činu,“ připomněl náměstek.

Studenti pomáhají

Zdeňka Sekulová, která učí tělocvik na mělnickém gymnáziu, pořádala se svou třídou pátý ročník charitativního volejbalového turnaje Hrajeme pro dobrou věc, tentokrát s podtitulem S vůní naděje. Výtěžek ze startovného, jímž byly studenty napečené a navařené pochoutky, i z prodeje doma vyráběných voňavých bylinkových pytlíčků a čajů, předali do rukou Andrey Pelantové, maminky osmiletého Honzíka, který trpí vadou autistického spektra s poruchou vývoje řeči. Studentům se podařilo nashromáždit 49 048 korun. Rodina je použije na hipoterapii, jež Honzíkovi pomůže zlepšit komunikační a sociální dovednosti.

Stěhování úřadu

Kralupské kontaktní pracoviště úřadu práce se přestěhovalo z Přemyslovy ulice na Palackého náměstí. Od prvního prosincového dne si tak lidé chodí pro sociální dávky a podporu v nezaměstnanosti do nemovitosti, která jim nabídne lepší servis, stojí jen pár kroků od místní radnice a má za sebou rekonstrukci.