Soutěž o vytvoření loga města Mělník vrcholí. Ještě v průběhu příštího týdne mohou lidé svým hlasováním přispět k blížící se konečné volbě. Ve vestibulu radnice je nyní vystaveno zhruba sto padesát návrhů. Přímo tam mohou lidé vyplnit hlasovací lístek a vhodit jej do „volební urny“. Téměř jako při klasických volbách. Jenže…
„Odborná komise vybrala deset návrhů, které se však vůbec nelíbí veřejnosti. Boj o logo tak bude ještě velmi zajímavý,“ říká starosta Mělníka Miroslav Neumann.
CO MUSÍ LOGO MÍT?
2. jasné grafické pojetí
3. vztah k městu
4. přehlednost
5. jednoznačnou identifikaci
6. nezaměnitelnost
7. možnost černobílé reprodukce
8. odolnost proti zkreslení
9. variabilnost (změna velikosti, užití)
10. …a určitě se musí líbit
Zdá se to téměř neuvěřitelné. Co člověk, to jiná představa o logu města. „Denně kolem vystavených návrhů procházím a mohu tak sledovat velmi emotivní reakce,“ říká starosta. Výběr je opravdu těžký. Na žádném logu samozřejmě nechybí nápis Mělník. Autoři návrhů většinou do svých nápadů zapracovali soutok dvou řek, víno, či mělnický zámek.
„Mám velkou radost z účasti, ale strach z toho, jak bude vybrané logo akceptováno veřejností,“ přiznává se starosta Neumann. Vítězné logo město vyhlásí do konce listopadu. Vyberou jej buď radní či zastupitelé města na doporučení odborné komise, přihlížet se však bude i k názorům lidí, kteří se zúčastní hlasovací ankety.
Cílem soutěže je vytvořit logo jako jednotný a zapamatovatelný symbol města použitelný pro propagaci. Logo se bude používat především v publikacích, na kulturních, sportovních a společenských akcích konaných pod záštitou města. Veřejné vyhlášení výsledků, pozvání všech účastníků, jejichž práce se dostanou do užšího výběru, a předání cen se uskuteční 25. listopadu v rámci slavnostního večera ke Dni města Mělník.
Autor vítězného návrhu obdrží odměnu deset tisíc korun, autor návrhu, který skončí na druhém místě, získá dva tisíce korun, třetí práce bude ohodnocena odměnou jeden tisíc korun.