Nemají děti z ostatních figurín strach?
Nemají, od zimy se stalo jen jedinkrát, že se na výstavě dítěti nelíbilo a dospělí s ním museli odejít.

To opravdu žádný z exponátů návštěvníky neděsí?
Zdá se, že ne. Pro české putování byly vybrány figuríny, které lidem nevadí. Ale v Petrohradě jsou některé ze skoro tří set figurín, kterých tam mají tři plná patra, skutečně odpuzující. S nadsázkou se říká, že tam dostanete ke vstupence i sáček, kdyby se vám udělalo špatně.

Stává se, že výstavu někteří z návštěvníků odsuzují?
To ne, spíš naopak. Když jsme byli v Trutnově, přijela dokonce paní na elektrickém vozíčku, celá pokřivená, bez nohou. Ptal jsem se jí, jestli tam jako vážně chce jít, a ona mi na to řekla, že se jde podívat, že jsou na tom někteří lidé na světě ještě hůř než ona…

Chodí na výstavu i školní skupiny?
Často, učitelky samozřejmě vysvětlují dětem, že takoví lidé skutečně žili a neměli to snadné, a tak správný není posměch, ale soucit.

Na co se návštěvníci nejčastěji ptají?
Na lidi, podle kterých byly figuríny vyrobeny. Máme tu kopie dobového tisku s fotografiemi, kde si mohou ověřit, že šlo o skutečně žijící lidské bytosti, i porovnat věrohodnost exponátů.

Z jakého vosku jsou figuríny vyrobené?
Jsou ze včelího vosku, který má obrovskou trvanlivost. Ale samozřejmě jde o výstavu třicet let starou, tak parafin pomalu vyprchává. Vosku vadí více zima než teplo, v chladu totiž vosk křehne.

Jak náročné jsou přesuny výstavy do jiných měst?
Dost náročné, figuríny se rozmontují na několik dílů, vše se pečlivě balí do bublinkových fólií, do beden, aby se nepoškodily.

Kde si mohou zájemci výstavu prohlédnout? 
Až do neděle 14. září každý den v salonku hotelu Sport v Kralupech nad Vltavou, pokaždé mezi desátou a osmnáctou hodinou.