S kuchyňským nožem vtrhl v úterý 24. listopadupřed půl pátou odpoledne do prodejny tabáku v mělnické Sportovní ulici maskovaný lupič. Chtěl peníze. Ohromená prodavačka mu dala čtyři tisíce korun.

Neznámý muž vstoupil do obchodu s rolákem přes obličej a s kšiltovkou na hlavě. Podle mluvčího mělnické policie Václava Tichého pak přistoupil zezadu k prodavačce a ohrožoval ji nožem. „V pravé ruce držel nůž a mířil jím na hrudník ženy,“ popsal událost Tichý. „Vyzval ji, aby mu vydala peníze, přitom jí vyhrožoval tím, že je v zoufalé situaci, a tak je schopen všeho,“ dodal policejní mluvčí.

Vystrašená prodavačka lupiči bez okolků vydala všechny peníze. Chlap sebral bankovky a z prodejny zmizel. „Při činu nedošlo ke zranění ženy. Majitel prodejny vyčíslil způsobenou škodu na čtyři tisíce korun,“ uvedl Tichý.

Mělničtí kriminalisté začali po pachateli, podezřelém ze spáchání trestného činu loupeže, okamžitě pátrat.

Policisté žádají případné svědky události o pomoc. Lidé, kteří zaznamenali pohyb této osoby, se mohou obrátit na nejbližší oddělení policie nebo volat linku 158.

Pachatel ve věku mezi dvaceti a pětadvaceti lety je štíhlé postavy, vysoký asi 180 centimetrů. Má oválný obličej. V době činu měl na sobě bílý rolák, tmavé kalhoty a na hlavě tmavou čepici s kšiltem. Hovořil plynně česky. „O použitému noži víme, že by se mělo jednat o běžný kuchyňský nůž s délkou čepele asi osm centimetrů,“ doplnil Tichý.