Dvě slova, přepadení a peníze, vynesla v sobotu brzy ráno zatím neznámému lupiči dvacet tisíc korun. Při přepadení mělnické herny měl v ruce pistoli.

Chlap maskovaný slunečními brýlemi a kšiltem baseballové čepice vešel do herny v centru města v sobotu po páté hodině ranní, kdy bylo ještě šero. V podniku tehdy byly dvě ženy, jednačtyřicetiletá barmanka a o dva roky starší pokladní. Ještě netušily, že je čeká pohled do hlavně pistole.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého muž náhle namířil na jednu z žen krátkou střelnou zbraň neznámé značky a zařval: „Přepadení, peníze!“

Lupič pak dostal sedmnáct tisíc korun z pokladny, to mu ale nestačilo. „Vyzval ženu, aby mu vydala ještě kasírtašku,“ řekl Tichý. Číšnickou kasírtašku, ve které byly asi tři tisíce korun, i dalších sedmnáct tisíc korun z pokladny pak pachatel hodil do igelitové tašky. Tu si dokonce na lup přinesl. Pak z podniku vyběhl a zmizel.

Podle Tichého během přepadení naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Poškozeno nebylo ani zařízení podniku. „Pachatel tak způsobil provozovateli podniku škodu ve výši dvacet tisíc korun,“ potvrdil policejní mluvčí.

Podle popisu přepadených žen byl lupič ve věku asi pětadvacet až třicet let. „Měl střední postavu, vysokou asi sto sedmdesát centimetrů,“ řekl Tichý a doplnil, že muž mluvil česky bez cizího přízvuku. Na přepadení si oblékl hráškově zelenou mikinu s límcem, na hlavě měl tmavou basaballovou čepici a na očích tmavé sluneční brýle.

Mělničtí kriminalisté se obracejí na svědky, kteří se v sobotu 4. dubna po páté hodině ráno pohybovali v centru Mělníka, aby navštívili nejbližší policejní služebnu nebo volali na linku 158.
Zatím neznámý pachatel je podezřelý ze spáchání trestného činu loupeže. za to mu hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.