Do pobočky České pošty ve Velkém Borku u Mělníka vtrhl v úterý po půl jedenáctézatím neznámý pachatel s podezřelým balíčkem v ruce. Ten položilna přepážku a varoval místní poštovní úřednici, ať mu dá peníze, nebo vyhodí poštu do vzduchu.

Žena ve strachu před možnou výbušninou,kterou měla přímo před očima, vytáhla z pokladny zapřepážkou bankovky a podala je lupiči. Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého šlo přibližně o padesát tisíc korun.

Spokojený lupičsebral balíček i peníze a rychle zmizel.Přestože se žena se okamžitě obrátila na policisty, po lupiči se slehla zem.

Podle popisu poštovní úřednice šlo o muže ve věku čtyřicet až podesát let, vysokého 170 až 175 cen timetrů. "Pachatel byl neoholený s tmavými vousy. Nasobě měl černou bundu a na zádech blíže nezjištěný batoh," doplnil popis lupičepolicejní mluvčí.

Policisté žádají případné svědky, kteří by mohli mít nějaké poznatky k úternímu případu nebo pachateli, aby se obrátili na nejbližší policejní oddělení nebo nalinku 158.

K výbuchu ani žádnému zranění při přepadení pošty ve Velkém Borku naštěstí nedošlo.

Pobočka České pošty ve vesnici byla kvůli přepadení v úterý zavřená. Ve středu už bude opět v běžném provozu.