Tři mladíci, kteří 31. května dopoledne přepadli prodejnu potravin v Jiřicích a oloupili prodavačku o 27 tisíc korun, nejsou žádní začátečníci. Mají na svědomí sérii závažných trestných činů, za které si pobudou hezkých pár let ve vězení.

Kvůli tomu případ převzala krajská kriminální služba, která dále vyšetřuje, co všechno parta spáchala. „Jsou obviněni z trestných činů loupeže, krádeží a těžké újmy na zdraví,“ uvedla k případu středočeská policejní mluvčí Soňa Budská s tím, že trojlístek je v těchto dnech už ve vazbě.

Několik dnů před útokem na jiřický obchod oloupili za jízdy cyklistku v Neratovicích. „Loupežných přepadení cyklistů se dopustili víckrát, jednu paní brutálně srazili z kola, protože měla tašku přivázanou na košíku, cyklistka spadla a utrpěla těžký úraz,“ popsala gangsterské metody pachatelů Budská. Zprávy o zákeřném napadání a okrádání cyklistů způsobily pozdvižení a strach mezi obyvateli Neratovicka. Zejména starší ženy se bály vyjíždět na jízdních kolech do města za nákupy. Teď si konečně mohou oddechnout a opět vyjet.

„Pachatelům hrozí až osm let vězení,“ sdělila Soňa Budská a dodala, že policistům z Mělnicka, kteří partu dopadli pár minut po jiřické loupeži u čerpací stanice v Libiši, se podařil dobrý „úlovek“.

„Právě kvůli opakovaným přepadáním a surovosti pachatelů i jejich organizovanosti ve trojici je to velký úspěch policistů, protože společenská nebezpečnost této party je vysoká,“ řekla závěrem středočeská mluvčí.