Využívat mohou nejen vnitřní hřiště s vyznačenou hrací plochou na malou kopanou, nohejbal, volejbal, tenis, badminton a košíkovou, ale také vnější tartanový stopadesátimetrový ovál. V areálu nechybí ani zázemí pro skok daleký a vysoký.

Hřiště nechala obec vybudovat na místě bývalého hokejového kluziště, na kterém se ještě v sedmdesátých letech hrály hokejové soutěže. Podle starosty Štěpána Rampase se z kluziště po zániku lužeckého hokeje stala velká černá skládka.

„Přemýšleli jsme, co s placem nevábného vzhledu uděláme. Nakonec nás napadlo hřiště,“ uvedl Rampas s tím, že se obec nechala inspirovat multifunkčním hřištěm v Dolním Bousově na Mladoboleslavsku.

Lužecké hřiště, které vystřídalo zaniklou plochu pro hokejové mače, se stavělo na tři etapy.

„Před dvěma lety jsme udělali nejnutnější úpravy, zbavili jsme plochu nepořádku a provedli terénní úpravy. V loňském roce jsme získali dotaci 1,1 milionu korun, takže jsme nechali udělat povrch z tartanu a vybudovala se umělá hrací plocha, ta je stejně jako celý areál óplocená,“ doplnil lužecký starosta .

V letošním roce obec získala na dokončení sportoviště další 2,2 milionu korun z Fondu rozvoje obcí a měst Středočeského kraje.
Na nákladech na víceúčelové hřiště se obec podílela pěti procenty.