Více než sedm milionů korun získala obec od ministerstva školství na rekonstrukci interiéru a zlepšení výuky v místní mateřské škole. Přes léto proto školka zůstane zavřená.

Rodiče, kteří jsou zvyklí na to, že je školka v srpnu v provozu, však o možnost umístit tam své děti nepřijdou. Pouze je budou každé ráno místo do mateřské školy odvádět do budovy základní školy. Potvrdila to ředitelka školky Marcela Žižková.

„Zkoušeli jsme zajistit místa v okolních školkách, ale tam mají plno. Se zřizovatelem, kterým je obec, jsme se proto rozhodli pro tuto variantu," vysvětlila.

Zvýšení kapacity kuchyně

Starosta Lužce Patrik Rollo připomněl, že součástí rekonstrukce mateřské školy bude také zvýšení kapacity kuchyně, kde se vaří jídlo i pro žáky základní školy.

„V současné době je kapacita 190 jídel, chceme ji navýšit až na 300 jídel denně," uvedl s tím, že nemalé změny čekají i školní výdejnu. „Dotace zahrnuje pořízení nového gastro vybavení, abychom splňovali všechny hygienické normy. Výdejnu budeme rekonstruovat jako první, v srpnu do ní totiž budeme dovážet jídlo pro děti ze školky," poznamenal.

Instalace interaktivní tabule

Vedle rekonstrukce kuchyně se ve školce chystají například také k instalaci interaktivní tabule, která pomůže zlepšit kvalitu výuky.

„Od ministerstva jsme získali dotaci ve výši téměř sedm a čtvrt milionu korun. Zároveň počítáme s naší spoluúčastí ve výši patnáct procent, tedy zhruba jedním milionem korun," vysvětlil Patrik Rollo s tím, že doufá, že konečná část bude o něco nižší. „Doufám, že náš příspěvek na rekonstrukci bude sedm set, možná osm set tisíc. Přece jen jsme s tak vysokými výdaji v letošním roce nepočítali," připomněl s tím, že žádost o dotaci na rekonstrukci mateřské školy na ministerstvu ležela tři roky. „Nicméně jsme moc rádi, že jsme peníze získali," uzavřel starosta.