Byly mu tři měsíce a zůstal úplně sám. Hladový a nemocný. Tělo celé pokroucené, hlava zalomená dozadu.

Jak se malý voříšek dostal do Vlíněvsi, kde u popelnic hledal zbytky, zůstalo tajemstvím - stejně jako příčiny jeho postižení.

Když ho před třemi měsíci dovezli do mělnického útulku, dělal tým veterinářů všechno pro to, aby štěňátko zachránili. Podle Jaroslavy Tiché je teď pejsek, který dostal jméno Lump, v dobrém stavu.

„Už se pěkně srovnal, ale má narušenou motoriku, a to už mu zůstane,“ vysvětlila Tichá. Když je Lump nadšený a chce honem běhat, rovně mu to nejde. Točí se dokola, jako by si honil ocásek. Při delším pobytu venku mu ale přímá chůze potíže nedělá. Proto je také až do doby, než ho přijmou do své rodiny noví chovatelé, v náhradní péči u Jaroslavy Tiché.

Na zahrádce a dvorku, kde může s dalšími zvířaty přes den pobývat, je mu dobře. „Hledáme pro něho stejné prostředí, kde by se mohl volně pohybovat. V bytě sice být může, je čistotný, ale kdyby žil v paneláku a šel se jen párkrát za den venčit, venku by se tak radoval, až by rotoval - a to by na vodítku bylo neúnosné,“ připomněla Jaroslava Tichá.

Lump k lidem rychle přilne, lásku potřebuje. Ostatní psy snáší bez potíží. A kočky také.

Noví chovatelé musejí počítat s tím, že zůstane handicapovaný, žádnou stálou veterinární péči ani léky ale nepotřebuje. Levou stranu hlavy má částečně ochrnutou, levým okem, na které dříve vůbec neviděl, vnímá světlo a stín.

Zájemci, kteří by si Lumpa chtěli adoptovat, se mohou obrátit na mělnický útulek v Řipské ulici nebo volat na číslo 607 866 530.