Máchova ulice na mělnických Blatech nemá v letošním roce skoro žádnou naději na opravu povrchu. Zastupitelům, kteří budou mít na příštím zasedání poslední slovo, schválení opravy vozovky za 780 tisíc korun radní nedoporučili. Příčinou jsou peníze na náklady, se kterými rozpočet na tento rok nepočítá. Snad by na ně mělo dojít v příštím roce.

Máchova ulice přitom vypadá jako polní cesta. „Po každém dešti se naší ulicí valí potoky vody přes pozemky až k domům,“ řekl před časem pro Mělnický deník Jaroslav Havel, který v Máchově ulici bydlí už čtyřicet let. Od každého auta, které ulicí projede, cáká v deštivých dnech špinavá voda až na okna domů.

Podle závěrů zaměstnanců stavební firmy, kteří stav vozovky pro město hodnotili, nemá cenu Máchovu dále záplatovat. Zavezení děr, kterým v minulých letech stav vozovky řešilo město, je zbytečné i podle místních lidí. „Sotva začne pršet, dešťová voda z nich zase všechno vymele,“ vysvětlil Jaroslav Havel s tím, že vyplavená hlína, která na vozovce zůstává, povrch cesty stále zvedá.

Ke stejnému závěru dospěla ve svém posudku i stavební firma: „Povrch je natolik zvýšený, že je horní hrana obrubníků pod úrovní vozovky.“ Lidé z Máchovy ulice navrhovali prostřednictvím Mělnického deníku městu řešení: „Na jaře letošního roku by místo dalšího záplatování měli asi patnáct čísel povrchu odebrat, abychom se zbavili hlíny vymleté z děr, a udělat u nás povrch alespoň z asfaltové drti.

A opět se ukázalo, že na to mají odborníci stejný pohled. Dospěli k tomu, že by mělo zmizet z vozovky po celé délce asi čtvrt metru zeminy, místo ní by byl navezen štěrk s nízkýou vrstvou asfaltu. Vznikla by tak vozovka s malou nosností, která by měla vyhovovat provozu osobních aut. Budou–li míst zastupitelé shodný názor jako radní, bude však Máchova ulice muset čekat na řešení další rok.