O stará levná auta totiž přestali mít kupci zájem, protože by od letošního roku za jejich převody museli platit ekologickou daň až deset tisíc korun.
Vojkovické vraky znamenají pro radnici potíže. Starostka Jarmila Koberová počítá s tím, že se obrátí na policisty, zda by bylo možné najít majitele vozů. Nebudou-li známi, zůstala by časem likvidace vraků na vesnici, na jejímž katastru se řidiči aut zbavili. „Jsou to pro nás zbytečné náklady, i bez vraků doplácíme na likvidaci odpadů až čtvrt milionu korun ročně,“ poznamenala starostka.

To ale zatím neznámé majitele starých aut nezajímá. Chtějí jen ušetřit. Na odhlášení vraků z evidence by totiž museli mít potvrzení o jejich ekologické likvidaci. A za tu se většinou platí. Bezplatná bývá jen u vraků, na nichž nescházejí žádné součástky.
Sto dvacítka stojí u cesty směrem k místní pískovně. Favorit je u další cesty vedoucí směrem ke Zlosyni. Registrační značku z něho sundal zřejmě majitel, který měl strach z odhalení. Další devastace může být i dílem nálezců, kterým se části auta mohly hodit. Vůz už nemá kola ani dveře nebo kapotu. Součástky se válejí na zemi v okruhu několika metrů.