„Hlavně babičky a prababičky si daly za úkol vybojovat výhru i pro Bětku," popisuje maminka Jitka, která je rodině vděčná také za pomoc s oběma malými slečnami.

Nicméně podle maminky jsou obě dívenky hodné a Pavlínka se doma navíc snaží pomáhat, seč jí síly stačí. „Podává mi věci, houpe kočárek, když se ségra vzbudí, zpívá jí… A taky jí myje nožičky, když jsem doma sama a je čas koupání," popisuje Jitka Koutenská, jejíž manžel a otec obou holčiček Pavel pracuje na směny.

Kromě úspěchů ve čtenářské anketě mají sestry společný také příchod na svět. „Obě šly císařem," prozrazuje maminka a dodává, že celkově je vůči mladší dcerce méně opatrná. „Nebojím se tolik jako s Pájou. Třeba po porodu jsem víc řešila sebe, protože už jsem věděla, že to malá zvládne. Pája to taky zvládla," vysvětluje.

Jestli se Alžběta a Pavlína Koutenské v budoucnu dočkají i bratříčka, není zatím jasné. „S naším štěstím by to nejspíš byly holky – dvojčata. Zatím za mě spíš ne, ale uvidíme, nikdy neříkejme nikdy," uzavírá maminka.

Čtěte také: O titul Miminko roku 2016 bojuje čtrnáct dětí